Mufti zniósł zakaz podróży do Jerozolimy

Mufti Palestyny, szejk Tajsir al-Tamimi anulował w czwartek fatwę, która zabraniała muzułmanom odwiedzania świętego miasta Jerozolimy, dopóki znajduje się ono pod okupacją Izraela.

Mufti oświadczył na konferencji prasowej w Kairze: "Wycofuję tę fatwę i proszę muzułmanów, jak również chrześcijan, aby odwiedzali to miasto i modlili się w maczecie Al-Aksa, ponieważ w mieście widzimy już tylko Żydów, którzy starają się zmienić jego demograficzny wizerunek" - powiedział duchowny, zabierając głos w ambasadzie palestyńskiej w Kairze.

Wcześniej Al-Tamimi skrytykował wezwanie, z którym wystąpił egipski minister ds. religii Mahmud Hamdi Zakzuk, który zachęcał muzułmanów i chrześcijan do odwiedzania wschodniej Jerozolimy w celu rewindykowania arabskich praw do tego miasta, okupowanego przez Izrael w czasie wojny 1967 roku. "Idea polega na tym, aby być obecnym w mieście, być na jego ulicach, nie zaś na tym, aby normalizować stosunki z Izraelem" - wyjaśnił mufti. "Zwracam się do muzułmanów, aby jeździli do miasta, spali w palestyńskich hotelach i kupowali w palestyńskich sklepach" - wzywał mufti.

Izrael chce, aby Jerozolima była "jednolitą i wieczną" stolicą jego państwa, podczas gdy Arabowie pragną, aby wschodnia Jerozolima stała się stolicą przyszłego państwa palestyńskiego.

Al-Tamimi skrytykował UNESCO za udzielenie Izraelowi pozwolenia na zbudowanie synagogi w pobliżu meczetu Al-Aksa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  24°C Poniedziałek
  dzień
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  22°C Wtorek
  noc
  18°C Wtorek
  rano
  wiecej »