Wiara.pl: Wszystko czego dusza zapragnie

Dziś mija 8 lat od zaistnienia w sieci miejsca nazywanego Wiara.pl. Żaden to powód do świętowania czy wspominek i pewnie sami byśmy w redakcji tej rocznicy nie zauważyli, gdyby nie zbiegła się z początkiem kolejnego, czwartego już, przeobrażania się portalu.

Podobno byli tacy, którzy kilka dni temu po wejściu na nasze strony sprawdzali, czy aby nie zabłądzili w bezkresnych przestrzeniach Sieci. Rzeczywiście, wygląd strony głównej i serwisu info zmienił się radykalnie. Nie wszyscy zmiany mogli zauważyć natychmiast. Zanim nowe strony zaprezentowały się światu, wieść o nowym IP Wiary.pl musiały w świat roznieść nie zawsze najszybsze DNSy.

Reakcje były róże: od krytycznych, przez udzielanie rzeczowych rad, po entuzjazm. Wszystkim, którzy przesłali nam swoje uwagi, czy to mailowo, czy to wypowiadając się w ramach sondy, bardzo dziękuję. Nie obiecuję, że uwzględnimy wszystkie rady, ale na pewno potraktujemy je poważnie.
 
Na pewno nie zmieni się profil naszego portalu. Ciągle chcemy być miejscem, gdzie jedni będą mogli ubogacać swoją wiarę, inni szukać odpowiedzi na ważne pytania, a jaszcze inni będą mogli wykrzyczeć swój sprzeciw. Zamierzamy patrzeć na świat oczyma ludzi wierzących, ale nie mamy zamiaru nikogo odtrącać.
 
Wierzyć znaczy mówić Bogu „tak”. Owo „tak” dotyczy wszystkich dziedzin ludzkiego życia. Dlatego już dziś poszerzyliśmy zakres wiadomości zamieszczanych w naszym serwisie informacyjnym. Chcemy, by nasi Czytelnicy mogli u nas znaleźć nie tylko wiadomości z życia Kościoła czy innych wspólnot religijnych, ale także najważniejsze wiadomości społeczne, polityczne, gospodarcze i sportowe. Bo chrześcijaninem nie jest się tylko w murach świątyni, ale także w rodzinie, pracy i przy zabawie. Jeśli sił wystarczy, zamierzamy w przyszłości jeszcze bardziej poszerzyć naszą ofertę.
 
Dla naszych Czytelników zmienia się przede wszystkim wygląd portalu. Dla nas, mechanizm, za pomocą którego prezentujemy treści. Ostatnie większe innowacje wprowadziliśmy w roku 2005. To wtedy Wiara.pl, przez powstanie serwisów tematycznych, zyskała strukturę portalową. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Postęp w informatyce dał nowe możliwości. Gdy rok temu zapadała decyzja o zmianach, wiedzieliśmy, że muszą być głębsze, niż tylko zmiana mocno już zużytego wyglądu. Mamy nadzieję, że wprowadzane właśnie przeobrażenia ucieszą oczy naszych czytelników i pozwolą lepiej wykorzystać siły redaktorów. 
 
Poruszanie się po stronie jest w dużej mierze intuicyjne. Pozwala stosunkowo łatwo dotrzeć do interesujących treści. Nawet przyzwyczajonych do starego wyglądu czytelników ucieszy możliwość klikania w tytuły okien, przenoszące do odpowiednich działów czy serwisów. A tych, którzy linkowali do naszych artykułów na swoich stronach ucieszy, że nowy system wszystkie stare adresy potrafi przetłumaczyć na nowe. Mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach usuniemy usterki, których nie zauważyliśmy w fazie testów.
 
Jeśli Pan Bóg da, przez najbliższe miesiące będziemy migrowali i przystrajali w nowe „sukienki” kolejne serwisy. Także te społecznościowe: forum, blogi i czat. Chcemy stworzyć dla nich jeden system logowania się. Nie zapomnimy o serwisie Zapytaj, Spotkaniach i Kartkach. Wyremontujemy Sklep, zadbamy o Rozrywkę. A potem?
 
Nieroztropnie jest budować wieżę nie mając na wykończenie, toczyć z góry przegrane wojny i zamachiwać się motyką na słońce. Plany planami, ale lepiej nie obiecywać zbyt wiele. Zawsze to milej ucieszyć niespodzianką, niż – polskim zwyczajem – kazać w nieskończoność czekać Czytelnikom na realizację zapowiedzi.
 
Z okazji ósmych urodzin chętnie poczęstowalibyśmy naszych Czytelników urodzinowym tortem. Możemy to zrobić tylko wirtualnie. Ale zupełnie realnie cieszymy się, że jesteście z nami.
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
20°C Piątek
rano
28°C Piątek
dzień
30°C Piątek
wieczór
26°C Sobota
noc
wiecej »