Apostolstwo u św. Mikołaja

Na regionalny dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci, odbywający się w pierścieckim sanktuarium św. Mikołaja już po raz trzynasty, przybyło kilkudziesięciu kapłanów i tłumy świeckich.

Do sanktuarium w Pieśćcu koło Skoczowa przyjechały setki wiernych. - Zawsze jestem wzruszona, kiedy widzę, jak wypełniacie tą świątynię swoją obecnością i swoją modlitwą - przyznawała Lidia Greń-Wajdzik, diecezjalna zelatorka ADŚ i inicjatorka tych dni skupienia.

Eucharystii dla zgromadzonych przewodniczył ks. Grzegorz Górnik MSF, dyrektor krajowy Apostolstwa Dobrej Śmierci, a do uczczenia relikwii i słynącej łaskami figury św. Mikołaja zapraszał ks. Zbigniew Paprocki, kustosz sanktuarium.

Jak zaznaczył w homilii ks. Górnik, Apostolstwo ma ponad 100 lat i wobec zmieniających się warunków współczesnego świata zmieniły się w tym czasie niektóre elementy jego struktury, ale niezmienny pozostaje cel działania: ma pomóc w dążeniu do zbawienia. Dziś na całym świecie idzie tą drogą około 4 mln ludzi.

Statuetki św. Mikołaja otrzymali zaangażowani w dzieło ADŚ   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość Statuetki św. Mikołaja otrzymali zaangażowani w dzieło ADŚ
- Apostolstwo jest wspólnotą modlitwy i zawierzenia Bogu. I wciąż przypomina, że nie skupia się na śmierci, ale na pięknym życiu, które po niej się nie kończy, ale zmienia się w jeszcze piękniejsze życie wieczne. To nie jest Apostolstwo umierających - tłumaczył ks. Górnik.

Poświęcone pod koniec Mszy św. figurki św. Mikołaja trafiły w ręce osób zaangażowanych w propagowanie idei ADŚ. - Dziewiąty rok z rzędu podczas tego dnia skupienia wręczane są statuetki św. Mikołaja - przypominał Kazimierz Chrapek, jeden z członków kapituły tej nagrody. Wręczyli je wspólnie: ks. Grzegorz Górnik MSF, ks. prał. Alojzy Zyber, diecezjalny moderator ADŚ oraz Lidia Greń-Wajdzik.

Statuetki św. Mikołaja w tym roku otrzymali: ks. kan. Andrzej Wieliczka, proboszcz w Eucharystii przewodniczył ks. Grzegorz Górnik MSF, dyrektor krajowy ADŚ   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość Eucharystii przewodniczył ks. Grzegorz Górnik MSF, dyrektor krajowy ADŚ
Kończycach Wielkich, ks. kan. Józef Zwoliński, proboszcz w Przyborowie oraz zelatorki ADŚ: Maria Słowik z Ustronia-Hermanic, Maria Sadowska z Bielska-Białej Lipnika, Maria Polok z Simoradza i  Anna Kawulok z Istebnej.

Dziękując w imieniu nagrodzonych za to wyróżnienie ks. kan. Wieliczka przywołał swoją wieloletnią więź z ADŚ, która od lat wspierała go w posłudze kapelana szpitalnego, a później także proboszcza.

Ks. dyrektor Grzegorz Górnik wręczył także legitymacje nowym zelatorkom, w tym także przybyłym zza południowej granicy: z Jabłonkowa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
8°C Sobota
dzień
9°C Sobota
wieczór
7°C Niedziela
noc
7°C Niedziela
rano
wiecej »