Duch Święty otwiera nas na Prawdę

- i pobudza nasze życie do wejścia na drogę miłości i solidarności z bliźnimi - powiedział dziś Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański

Duch Święty, którego po raz pierwszy otrzymaliśmy w dniu naszego chrztu, otwiera nas na całą Prawdę i pobudza nasze życie do wejścia na drogę miłości i solidarności z bliźnimi - powiedział dziś Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański. Nawiązując do obchodzonej w tym dniu uroczystości Chrztu Pańskiego, zaznaczył, że rano ochrzcił wiele dzieci, podkreślił znaczenie tego sakramentu w życiu chrześcijan i wezwał wszystkich wiernych, aby zapamiętali datę swego chrztu. Polecił im to jako "zadanie domowe" na zakończenie niedzielnego spotkania z nimi na Placu św. Piotra.

Ojciec Święty przypomniał, że czytany dzisiaj w Kościele Łukaszowy opis chrztu Pana Jezusa w Jordanie ukazuje Go jako "umiłowanego Syna Ojca", a podczas tego obrzędu objawiła się cała moc Boża. "W wydarzeniu tym - poświadczonym przez wszystkie cztery Ewangelie - dokonało się przejście od chrztu Jana Chrzciciela, opartego na symbolu wody, do chrztu Jezusa «w Duchu Świętym i ogniu»" - zauważył papież.

Dodał, że "głównym architektem" chrztu chrześcijańskiego jest Duch Święty, który "wypala i niszczy grzech pierworodny, (...) wyzwala nas z władzy ciemności, to znaczy grzechu, i przenosi nas do królestwa światła, to znaczy miłości, prawdy i pokoju". I to Jego moc umożliwia naśladowanie Jezusa w życiu codziennym - podkreślił mówca.

Ponadto Duch Święty, otrzymany po raz pierwszy w dniu chrztu, "otwiera nam serce na całą Prawdę, (...) pobudza nasze życie do wejścia na trudną, ale radosną ścieżkę miłości i solidarności wobec naszych braci" - mówił Franciszek. Nawiązując do dniu naszego chrztu zapytał zgromadzonych na Placu św. Piotra, czy pamiętają ten dzień, gdy stali się w pełni chrześcijanami. Do tej myśli powrócił jeszcze raz po odmówieniu modlitwy i udzieleniu wszystkim błogosławieństwa apostolskiego, wzywając ich, aby po powrocie do swych domów przypomnieli sobie tę datę.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  7°C Środa
  wieczór
  5°C Czwartek
  noc
  2°C Czwartek
  rano
  9°C Czwartek
  dzień
  wiecej »