Stolica Apostolska liczy na przynajmniej częściową poprawę sytuacji w Syrii. W piątek w Genewie mają się rozpocząć rozmowy przedstawicieli opozycji syryjskiego rządu i opozycji.
Choć największym problemem jest dziś oczywiście Państwo Islamskie, to jednak również osiągnięcie porozumienia wewnątrz Syrii mogłoby stanowić pierwszy krok do rozwiązania kryzysu – uważa abp Silvano Tomasi, watykański przedstawiciel przy genewskich agendach ONZ.
„Sięga się po wszystkie możliwe środki, aby osiągnąć pierwszy konkretny cel, jakim jest zawieszenie broni – powiedział Radiu Watykańskiemu papieski dyplomata. – Ten rozejm jest niezbędny, by dać chwilę wytchnienia ludności cywilnej i by wszędzie mogła dotrzeć pomoc humanitarna, której Syryjczycy bardzo potrzebują. Są pewne nadzieje. Specjalny wysłannik sekretarza generalnego ONZ wystosował zaproszenia. Ufam, że 29 stycznia rozpoczną się tu w Genewie rozmowy, że uda się ustalić program negocjacji, a następnie osiągniemy choćby minimalne porozumienie, która pozwoliłoby na przerwanie konfliktu i powstrzymanie przemocy w Syrii i na Bliskim Wschodzie”.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.