Ponad stu wolontariuszy z Polski, Belgii, Holandii, Szwecji i USA z Fundacji „Realna Nadzieja” remontuje w Sandomierzu budynki użyteczności publicznej, mieszkania i place zabaw.
Do soboty, 1 sierpnia, wolontariusze z chrześcijańskiej Fundacji „Realna Nadzieja”, przebywający w Sandomierzu od 27 lipca, wykonują nieodpłatnie remonty w czterech mieszkaniach osób niepełnosprawnych, odnawiają place zabaw przy czterech przedszkolach, malują płoty przy placówkach oświatowych oraz barierki i słupy oświetleniowe na Starówce. W miejscowym parku wybudowali nawet wioskę indiańską, w której codziennie bawią się z dziećmi. Ogółem fundacja przygotowała 18 projektów do realizacji.
„Cała akcja, podobnie jak nasza fundacja, narodziła się z chęci pokazania ludziom Chrystusa, jako nadziei ich codziennego życia” – powiedział KAI Rafał Piekarski, wiceprezes Fundacji „Realna Nadzieja”. „Chodzi nam o pokazywanie chrześcijaństwa nie tylko z okazji uroczystości świątecznych i niedzielnych. Z tej idei narodziła się nasza akcja inspirowania ludzi do działania dla drugiego człowieka. Naszym zdaniem chrześcijaństwo zachęca człowieka do wyjścia poza swoją codzienność i życia tylko dla samego siebie” – mówił.
Piekarski podkreślił, że Urząd Miasta w Sandomierzu także włączył się w akację fundacji, zakupując potrzebne do remontu materiały.
„Sandomierzanie przyjęli nas bardzo życzliwie. Rozmawiają z naszymi wolontariuszami podczas wykonywanych prac porządkowych, budowlanych i innych. Spotykamy się na każdym kroku z bardzo pozytywną reakcją i otwartością” – mówił Rafał Piekarski.
W ubiegłym roku podobną akcję fundacja przeprowadziła w Tomaszowie Mazowieckim. Projekt swój zrealizowała przy bliskiej współpracy z Urzędem Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i miejscowym Chrześcijańskim Centrum „TOMY”.
Chrześcijańska Fundacja „Realna Nadzieja” powołana została w marcu 2008 r. w Warszawie. Jej członkowie wywodzą się z różnych środowisk chrześcijańskich i osoba Chrystusa jest ich wspólnym mianownikiem. Jej podstawowym celem jest organizowanie i wspieranie wszelkich inicjatyw wskazujących na Chrystusa jako realną nadzieję dla współczesnego człowieka. Swoje działania Fundacja opiera na ekumenicznej współpracy różnych środowisk chrześcijańskich w dziele nowej ewangelizacji.
Chodzi o zawieszenie broni w Strefie Gazy i uwolnienie izraelskich zakładników.
W pierwszej grupie 127 zwolnionych miało być ok 50 dysydentów.
Temu służy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, bo jest zachętą do dialogu.