Ekumeniczna „Realna Akcja Sandomierz”

Wieczorny koncert muzyki gospel 1 sierpnia na Starówce był podsumowaniem festiwalu „Realna Akcja Sandomierz”, podczas którego 104 wolontariuszy wielu wyznań chrześcijańskich - ewangelicznych chrześcijan, chrystusowców, baptystów, zielonoświątkowców, luteran i katolików - remontowało w Sandomierzu, budynki użyteczności publicznej, mieszkania i place.

Dzisiaj do domów rozjeżdżają się wolontariusze z chrześcijańskiej Fundacji „Realna Nadzieja” (z Polski, Belgii, Holandii, Szwecji i USA), którzy w dniach 27 lipca – 1 sierpnia nieodpłatnie brali udział w akcji oraz pracach porządkowych i naprawczych wykonanych przez nich na rzecz Sandomierza.

Wczoraj podczas finału „Realnej Akcji” na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu na scenie zaprezentował się zespół „Exodus 15” z fundacji Proem oraz chór „Gospel Joy”, śpiewający w języku polskim i angielskim.

W koncercie uczestniczyło kilkaset osób. Obejrzli też film o pracy wolontariuszy. Specjalne podziękowania złożył im burmistrz Jerzy Borowski. W koncercie uczestniczyły również rodziny z wyremontowanych mieszkań.

„Oprócz prac założonych w 18 projektach, nasi wolontariusze zebrali specjalną ofiarę na rzecz 7-letniej Sandry, mieszkanki jednego z remontowanych domów. Za zebrane pieniądze udało się kupić niezbędną "wyprawkę szkolną" (książki, zeszyty, przybory szkolne, tornister) jak również potrzebne meble (biurko, krzesło, lampkę, meblościankę, łóżko)” – poinformował KAI Rafał Piekarski, wiceprezes Fundacji „Realna Nadzieja”.

Wolontariusze z chrześcijańskiej Fundacji „Realna Nadzieja”, przez tydzień swojego pobytu wykonali nieodpłatnie remonty w czterech mieszkaniach osób niepełnosprawnych, odnowili place zabaw przy czterech przedszkolach, pomalowali płoty przy placówkach oświaty oraz barierki i słupy oświetleniowe na Starówce. W miejscowym parku wybudowali nawet wioskę indiańską, w której codziennie bawili się z dziećmi.

Sandomierzanie przyjęli ich bardzo życzliwie. Wolontariusze spotykali się na każdym kroku z bardzo pozytywną reakcją i otwartością.

W ubiegłym roku podobną akcję fundacja przeprowadziła w Tomaszowie Mazowieckim.

Chrześcijańska Fundacja „Realna Nadzieja”, mająca korzenie protestanckie, powołana została w marcu 2008 r. w Warszawie. Jej członkowie wywodzą się z różnych środowisk chrześcijańskich, ale to nie religia lecz osoba Chrystusa jest ich wspólnym mianownikiem. Jej podstawowym celem jest organizowanie i wspieranie wszelkich inicjatyw wskazujących na Chrystusa jako realną nadzieję dla współczesnego człowieka. Swoje działania Fundacja opiera na ekumenicznej współpracy różnych środowisk chrześcijańskich w dziele nowej ewangelizacji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
4°C Sobota
wieczór
4°C Niedziela
noc
3°C Niedziela
rano
5°C Niedziela
dzień
wiecej »