Gorzów Wlkp.: Powstaje "okno życia"

Kolejne „okno życia” w diecezji zielonogórsko–gorzowskiej powstanie w Gorzowie Wielkopolskim. Znajdować się będzie w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Przy adaptacji pomieszczenia pracują osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Złota Jesień”. Uczestnicy WTZ odnowią pomieszczenie, nadając mu pastelowe barwy. Na ścianach pojawią się przygotowane według szablonów kolorowe aniołki. Z różowej organtyny szyte są drapowane firanki, które przysłonięte będą błękitnymi zasłonkami.

W marcu tego roku bp Stefan Regmunt dokonał uroczystego otwarcia „Okna życia” w Zielonej Górze. Wcześniej ordynariusz wystosował list do wiernych, w którym m.in. napisał: „Proszę byście informację o jego istnieniu przekazywali w swoich rodzinach, wśród znajomych, w środowisku pracy. Niech w ten sposób dotrze zwłaszcza do tych, którzy nie chcą, bądź nie są przygotowani do przyjęcia nowego życia, aby pozwolili innym zatroszczyć się o nie, by mogło się rozwijać i trwać".

"Okno życia" to specjalnie przygotowane miejsce, w którym matka, nie mająca możliwości zaopiekowania się swoim nowo narodzonym dzieckiem, może anonimowo zostawić je mając pewność, że zostanie mu zapewniona opieka i bezpieczeństwo.

Okno życia otwierane będzie z zewnątrz, wyposażone w ogrzewanie i klimatyzację. Po otwarciu okna, uruchomiony zostanie wewnętrzny alarm, który wezwie dyżurującą siostrę. Zakonnica powiadomi pogotowie, które przewiezie dziecko na oddział noworodkowy. Następnym etapem będzie rozpoczęcie procedury adopcyjnej.

Pierwsze "okno życia" w Polsce zostało otwarte w marcu 2006 r. w Krakowie u sióstr nazaretanek.

Zastępca dyrektora Diecezjalnej Caritas, Grzegorz Idziak poinformował, że „okno życia” zostanie otwarte we wrześniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
2°C Niedziela
rano
3°C Niedziela
dzień
3°C Niedziela
wieczór
3°C Poniedziałek
noc
wiecej »