Kolejne „okno życia” w diecezji zielonogórsko–gorzowskiej powstanie w Gorzowie Wielkopolskim. Znajdować się będzie w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
Przy adaptacji pomieszczenia pracują osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Złota Jesień”. Uczestnicy WTZ odnowią pomieszczenie, nadając mu pastelowe barwy. Na ścianach pojawią się przygotowane według szablonów kolorowe aniołki. Z różowej organtyny szyte są drapowane firanki, które przysłonięte będą błękitnymi zasłonkami.
W marcu tego roku bp Stefan Regmunt dokonał uroczystego otwarcia „Okna życia” w Zielonej Górze. Wcześniej ordynariusz wystosował list do wiernych, w którym m.in. napisał: „Proszę byście informację o jego istnieniu przekazywali w swoich rodzinach, wśród znajomych, w środowisku pracy. Niech w ten sposób dotrze zwłaszcza do tych, którzy nie chcą, bądź nie są przygotowani do przyjęcia nowego życia, aby pozwolili innym zatroszczyć się o nie, by mogło się rozwijać i trwać".
"Okno życia" to specjalnie przygotowane miejsce, w którym matka, nie mająca możliwości zaopiekowania się swoim nowo narodzonym dzieckiem, może anonimowo zostawić je mając pewność, że zostanie mu zapewniona opieka i bezpieczeństwo.
Okno życia otwierane będzie z zewnątrz, wyposażone w ogrzewanie i klimatyzację. Po otwarciu okna, uruchomiony zostanie wewnętrzny alarm, który wezwie dyżurującą siostrę. Zakonnica powiadomi pogotowie, które przewiezie dziecko na oddział noworodkowy. Następnym etapem będzie rozpoczęcie procedury adopcyjnej.
Pierwsze "okno życia" w Polsce zostało otwarte w marcu 2006 r. w Krakowie u sióstr nazaretanek.
Zastępca dyrektora Diecezjalnej Caritas, Grzegorz Idziak poinformował, że „okno życia” zostanie otwarte we wrześniu.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.