W Katowicach trwa międzynarodowa konferencja przed ŚDM. Wśród prelegentów zaproszono m.in. bp. Grzegorza Rysia.
Swój wykład "Dzieła ewangelizacji według papieża Franciszka" w auli Wydziału Teologicznego przy ul. Jordana 18 w Katowicach przedstawi o 12.30.
V Międzynarodową Konferencję Ekumeniczno-Prawnej na temat: "Młodzież - Kościół - Ewangelizacja z okazji ŚDM Kraków 2016" otworzył abp Wiktor Skworc.
- Kościół jest instrumentem ewangelizacji. Ewangelizacja - szczególnie w perspektywie Światowych Dni Młodzieży - powinna być skierowana w kierunku młodzieży. Jest rzeczą dobrą, jeśli podmiotem, który jest ewangelizowany jest młodzież. Chodzi również o to, żeby młodzież sama ewangelizowała - mówił metropolita katowicki.
W konferencji biorą udział również przedstawiciele innych Kościołów. Przewodniczy jej bp Adam Wodarczyk.
Konferencja w czwartek odbywa się w Katowicach, w piątek - w Brennej.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
To "największy pakiete umów międzynarodowych w najnowszej historii".
MRPiPS chce, by minimalne wynagrodzenie w 2027 r. wyniosło 4986 zł, a stawka godzinowa 32,60 zł.
Obszar kontrolowany przez Rosję zmniejszył się o 280 kilometrów kwadratowych.
Ale po zakończeniu negocjacji w sprawie mniejszości węgierskiej.