Najwięcej Azjatów odwiedzających Ziemię Świętą pochodzi z Indonezji, Indii i Filipin.
O znacznym wzroście liczby pielgrzymów przybywających do Ziemi Świętej z Dalekiego Wschodu informuje na bazie prowadzonych przez siebie statystyk Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe w Jerozolimie. Najwięcej Azjatów odwiedzających Ziemię Świętą dociera tam z Indonezji, Indii i Filipin. Już w roku 2014 w pierwszej dwudziestce krajów, skąd przybywają pątnicy, znalazło się 6 państw azjatyckich, a w ubiegłym – aż 7. Oczywiście pierwsze miejsce nadal zajmuje Europa. Za nią plasuje się kontynent azjatycki, zostawiając nieco w tyle Amerykę Północną i Łacińską.
Raport za rok 2015 potwierdza drugą pozycję Azji z ok. 60 tys. pielgrzymów, zaraz po Europie, i znacznie oddalone od niej miejsce Ameryki Północnej z ok. 53 tys. pątników. Wśród poszczególnych krajów na czwartej pozycji ciągle dominuje Indonezja. Odnotowano jeszcze większe zainteresowanie ojczyzną Chrystusa ze strony Hindusów, a na tym samym poziomie co wcześniej plasują się Filipińczycy. Niespodzianką jest znaczny wzrost liczby osób przybywających do Ziemi Świętej z Korei Południowej, która z 38. miejsca przesunęła się na 13.
W pierwszym kwartale 2016 r. franciszkanie odnotowują, pomimo martwego sezonu w styczniu i lutym, lekki wzrost frekwencji dzięki Wielkanocy obchodzonej tym razem już z końcem marca. Dyrektor Franciszkańskiego Biura Pielgrzymkowego o. Agustin Pelayo Fregoso OFM ma nadzieję na większy napływ pielgrzymów i utrwalenie się trendu zwyżkowego.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.