Św. Augustynowi poświęcone jest rozpoczynające się w Rzymie prawosławno-katolickie sympozjum, zorganizowane wspólnie przez Papieski Uniwersytet Antonianum oraz grecki Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach.
Jest to już 11. z kolei spotkanie teologów tych dwóch uczelni. Celem, jak zaznaczają organizatorzy, nie jest wypracowanie wspólnego stanowiska w kontrowersyjnych kwestiach, lecz lepsze wzajemne poznanie. Poprzednie sympozja dotyczyły takich tematów jak modlitwa, monastycyzm, duchowość Europy czy życie kościelne. Tegoroczne rozpoczęło się dzisiaj katolicką liturgią w klasztorze augustianek, a zakończy w sobotę nieszporami w prawosławnym kościele św. Teodora.
Do uczestników sympozjum Benedykt XVI wystosował specjalne przesłanie. Papież wskazuje w nim na znaczenie tematu tegorocznej sesji, który jest kluczowy dla zrozumienia zachodniego chrześcijaństwa. „Św. Augustyn, wielki ojciec Kościoła łacińskiego, ma fundamentalne znaczenie dla teologii i kultury Zachodu. Natomiast recepcja jego myśli w teologii prawosławnej okazała się raczej problematyczna” – napisał Benedykt XVI w przesłaniu do uczestników prawosławno-katolickiego sympozjum.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.