Leo Beenhakker ma kontrakt do końca eliminacji mistrzostw świata, czyli do listopada. W przyszłym tygodniu zostaną uzgodnione szczegóły dotyczące zasad jego odejścia z funkcji trenera reprezentacji - powiedział PAP rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski.
W środę biało-czerwoni przegrali w Mariborze ze Słowenią 0:3 w eliminacjach mistrzostw świata, tracąc praktycznie szanse awansu do finałów w RPA. Tuż po spotkaniu prezes PZPN Grzegorz Lato ogłosił za pośrednictwem mediów zakończenie współpracy z Beenhakkerem. Selekcjoner nie krył pretensji z powodu takiej formy rozstania. "Najpierw powinienem dowiedzieć się o tym od prezesa, a nie od dziennikarzy" - podkreślił Holender.
"Prezes Lato zaprosił Leo Beenhakkera na spotkanie we wtorek, żeby ustalić szczegóły zakończenia współpracy. Z kolei w przyszły czwartek na temat selekcjonera obradować będzie zarząd związku (to on może rozwiązać umowę z Beenhakkerem - przyp. PAP)" - poinformował rzecznik PZPN tuż przed wylotem z Mariboru.
Istnieje możliwość, że Beenhakker w ogóle nie spotka się z szefem piłkarskiej centrali. Zamiast Holendra w siedzibie PZPN może zjawić się jego prawnik.
Msze żałobne za papieża Franciszka odbywają się w Watykanie codziennie do niedzieli.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.