Trudne współżycie

Miłość nie może wykraczać poza krąg islamu. Przekonali się o tym właśnie nie tylko mieszkańcy odległego Pakistanu, ale i Włoch gdzie ojciec zasztyletował własną córkę. Zabił, bo jako muzułmanka zakochała się w chrześcijaninie.

Włosi są w szoku. Tym bardziej, że do podobnego zdarzenia doszło przed rokiem. Śledztwo trwa, jednak policja i prokurator jasno wskazują na motyw religijny. Ojciec 18-letniej Marokanki ranił także jej chłopaka. Rosną obawy, że zbrodnia może wzniecić falę antyislamskiej nienawiści i doprowadzić do nowej fali przemocy wobec imigrantów. Stąd apele o spokój.
 
Cała ta sytuacja pokazuje, że bez prawdziwej integracji trudno będzie żyć wyznawcom islamu w Europie. A jest, o czym myśleć. Brytyjski dziennik Telegraph przestrzega, żeliczba emigrantów z krajów muzułmańskich i ich wysoka dzietność oraz spadek liczby urodzeń Europejczyków doprowadzi do gwałtownego wzrostu liczby wyznawców islamu w krajach Unii Europejskiej. W praktyce oznacza to, że w 2050 r., co piąty mieszkaniec Europy będzie muzułmaninem.
 
Na kilka dni przed zamordowaniem we Włoszech 18-muzułmanki, która nieszczęśliwie ulokowała swe uczucia w chrześcijaninie podobny los spotkał w Pakistanie 20-letniego chrześcijanina. Fanish Masih został zamordowany w więzieniu gdzie osadzono go pod zarzutem zbezczeszczenia Koranu. W istocie poszło o to, że jego dziewczyną była muzułmanka.
 
Nie chodzi o to, by wzniecać strach. Chodzi o integrację i respektowanie praw, które obowiązują w krajach, do których wyznawcy proroka Mahometa emigrują. Łatwiej je respektować drugiemu pokoleniu imigrantów. Wydają się jednak nie do przyjęcia dla wielu rodziców. Często słabo znając język kraju, do którego przybyli żyją we własnych zamkniętych enklawach. Nie są w stanie zrozumieć i zaakceptować wyborów swych dzieci. Dla wielu, już europejski strój jest wyzwaniem, a miłość z chrześcijaninem wydaje się końcem świata. Życie jednak pokazuje, że i tak można. Potrzeba tylko odrobiny otwarcia.
 
A o nie w świecie islamu jest dość trudno. Prosty przykład. W islamskim Kuwejcie chrześcijanin nigdy nie otrzyma pozwolenia na budowę domu, nie będzie też mógł sprowadzić swojej rodziny. W całym kraju działają trzy kościoły i nie ma, co marzyć o wybudowaniu nowych. W tym samym czasie muzułmanie we Włoszech zbudowali już 660 meczetów i wznoszone będą kolejne. Wzajemność byłaby mile widziana nie tylko w Kuwejcie. Bez niej tolerancja pozostaje pustym słowem.
 
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • katolik
  18.09.2009 22:53
  Król Jan III Sobieski przewraca się w grobie.
 • PTRq
  19.09.2009 11:13
  Ale o co chodzi? Na prawdę są jeszcze ludzie którzy zabijają innych w imię poglądów? To trzeba im pomóc, biedactwa niedouczone biedne :( To straszne, ten biedny nieuk mógł mieć na swej ulicy bibliotekę, tylko z niej nie skorzystał.. Przyjechać do Europy, być o centrymentry od światła rozumu a zachowywać się jak człowiek w neolicie :) To mówi Pani, że istnieje ryzyko, że za 50 lat co 5. Europejczyk będzie muzułmaninem? Nie ma takiej opcji, że wśród tej społeczności nastąpi jakiś konflikt pokoleń? No ja wiem, wiem.. nie pośród pierwszego pokolenia urodzonego na obczyźnie. W Polsce też pierwsze pokolenie magistrów jest głęboko wierzące. Ale to wystarczy, pierwsze wykształcone pokolenie już nie jest tak obskurancko pewne siebie i nie wpaja starych memów swym dzieciom z równą skutecznością. Potem jest tylko lepiej.
 • JADZIA1953
  22.09.2009 07:29
  NIEPOWINNO TAK BYĆ ALE JEST, MUZUŁMANIE ZESZLI Z ŚCIESZKI BOGA . IDĄ ŚCIRSZKĄ SZATANA I TO JEST STRASZNE
 • JADZIA1953
  22.09.2009 07:30
  NIEPOWINNO TAK BYĆ ALE JEST, MUZUŁMANIE ZESZLI Z ŚCIESZKI BOGA . IDĄ ŚCIRSZKĄ SZATANA I TO JEST STRASZNE
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  17°C Wtorek
  noc
  14°C Wtorek
  rano
  22°C Wtorek
  dzień
  wiecej »