„Dlaczego STOP narkotykom?”

Młodzi katolicy chcą uświadamiać swoich rówieśników, że narkomania jest rosnącym problemem wśród młodzieży i zagraża coraz większej liczbie nastolatków.

Hasłem kampanii informacyjnej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która ruszyła jednocześnie w diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej są słowa „Dlaczego STOP narkotykom?”. Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i władze województwa świętokrzyskiego.

Zdaniem członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, narkomania jest rosnącym problemem wśród ich rówieśników i zagraża coraz większej liczbie młodych osób. Obniża się m.in. wiek osób zażywających narkotyki. Dlatego akcja KSM adresowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców we wszystkich województwach w całej Polsce. Kampania rozpoczęła się w województwie lubuskim. Obecnie rusza w województwie świętokrzyskim.

Elementem kampanii jest program edukacyjno-profilaktyczny w postaci filmu autorstwa Małgorzaty Ajszpur. Jego bohaterami są młodzi ludzie, którzy sięgnęli po narkotyki. Autentyczne przykłady negatywnych konsekwencji zażywania narkotyków mają stać się przykładem dla młodzieży. W programie zawarte są również wypowiedzi specjalistów do spraw uzależnienia, terapeutów, a także historie osób uzależnionych. Przekaz ma służyć poszerzeniu wiedzy na temat przyczyn i skutków zażywania narkotyków oraz pomagać w poszukiwaniu pomocy osobom uzależnionym.

Film skierowany jest do tych, którzy pierwszą styczność z narkotykami mają już za sobą, ale także do młodych osób, które zastanawiają się, czy ich spróbować.

Do programu telewizyjnego dołączone są dla nauczycieli przykładowe scenariusze zajęć lekcji wychowawczych, które mają pomóc wejść w dialog z uczniami na temat narkotyków. Zamierzeniem autorów, jest aby film zaprezentowany został także rodzicom uczniów, bo dowiedzą się z niego, jak rozpoznać, czy ich dziecko bierze narkotyki, a także jakie są możliwości i formy pomocy. Na terenie szkół rozwieszone zostaną plakaty informujące o programie.

Patronat honorowy nad akcją objęli m.in. minister edukacji narodowej Katarzyna Hall, Bożentyna Pałka-Koruba – wojewoda świętokrzyski oraz Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KSM, NARKOTYKI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
25°C Piątek
wieczór
22°C Sobota
noc
19°C Sobota
rano
26°C Sobota
dzień
wiecej »