Prezydium klubu PO podało się do dymisji

Prezydium klubu PO podało się w piątek do dymisji - poinformował PAP Waldy Dzikowski. Tego samego dnia po południu - po posiedzeniu Rady Krajowej - zostanie wybrany nowy szef klubu Platformy, którym będzie Grzegorz Schetyna. Dzikowski powiedział, że na kolejnym posiedzeniu klubu zostanie wybrane jego prezydium.

W prezydium klubu PO zasiadali: p.o. szefa klubu Grzegorz Dolniak (wcześniej wiceszef) i wiceprzewodniczący: Waldy Dzikowski, Sławomir Rybicki, Andrzej Czerwiński i Zbigniew Rynasiewicz.

"Jeżeli jest nowy szef, to taka decyzja - dymisja, czy też oddanie się do dyspozycji jest oczywista. Myślę, że w podobnym składzie będziemy pracowali w przyszłości" - zaznaczył polityk Platformy.

Schetyna pytany przez dziennikarzy, czy w nowych władzach będzie miejsce dla Janusza Palikota, Jarosława Gowina powiedział, że "wszystko jest otwarte". "Nie chcę decydować kto tak, a kto nie" - mówił. Dodał, że ważne jest by klub był przygotowany na trudny czas i walkę o Platformę.

"Niektórzy chcieliby, aby Platforma się podzieliła i były dwie Platformy: Tuska i Schetyny, ale tak nie będzie. Nie damy przyjemności wrogom" - mówił Schetyna pytany o pogłoski o rozłamie w partii. "Podejmuję to wyzwanie w porozumieniu i z pełną akceptacją premiera Tuska" - dodał.

Schetyna zaznaczył, że będzie chciał rozmawiać z dotychczasowymi władzami klubu, aby zastanowić się jak wzmocnić klub, a nie tworzyć pole do konfliktu, czy nieporozumień.

Zmiany w klubie parlamentarnym są konieczne po tym jak z funkcją szefa pożegnał się Zbigniew Chlebowski w związku z nieprawidłowościami w pracach nad tzw. ustawą hazardową. Konsekwencją "afery hazardowej" były też dymisje w rządzie. Schetyna opuścił resort spraw wewnętrznych i administracji i - według zapowiedzi premiera - ma zostać szefem klubu PO.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Poniedziałek
  dzień
  3°C Poniedziałek
  wieczór
  1°C Wtorek
  noc
  0°C Wtorek
  rano
  wiecej »