W ciągu najbliższej doby na dolnej Odrze (woj. zachodniopomorskie) będą utrzymywały się wysokie stany wody związane z występowaniem zjawiska cofki - ostrzega IMiGW.
Na wodowskazie Gryfino stany wody nadal będą utrzymywały się w strefie powyżej stanu alarmowego - podaje Instytut.
IMiGW informuje o zagrożeniu dla obszarów przybrzeżnych; wysoki poziom wody uniemożliwia prowadzenie prac hydrotechnicznych w korycie rzeki i w strefie przybrzeżnej; ostrzega się przed możliwością wystąpienia zagrożenia życia oraz szkodami materialnymi w pobliżu rzek.
IMiGW informuje także, że wody na Zalewie Szczecińskim (woj. zachodniopomorskie) będą się utrzymywać powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie w strefie stanów alarmowych.
Na całym wybrzeżu (woj. zachodniopomorskie i pomorskie) w związku z prognozowanym wiatrem z sektora północnego spodziewany jest wzrost poziomów wody do strefy stanów ostrzegawczych - podaje Instytut.
Innym z zagrożeń jest zagospodarowanie emocji dla zysku z wykorzystaniem AI.
Od początku września USA przeprowadziły już 10 nalotów na statki i łodzie rzekomych przemytników.
Kraje V4, gdy występowały wspólnie, zawsze odnosiły sukces w UE.
Zdaniem gazety władca Kremla obawia się także zamachu stanu.