Globalny kryzys uderza szczególnie dramatycznie w rolnictwo. Dlatego też ta dziedzina musi znaleźć należyte miejsce w całości gospodarki, by zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe. Napisał o tym Benedykt XVI w przesłaniu do dyrektora generalnego oenzetowskiej Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa. Zostało ono odczytane na forum FAO z okazji Światowego Dnia Wyżywienia.
Napisał o tym Benedykt XVI w przesłaniu do dyrektora generalnego oenzetowskiej Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa. Zostało ono odczytane na forum FAO z okazji Światowego Dnia Wyżywienia.
Papież przypomina podstawowe zasady etyczne związane z tym zagadnieniem, jak prawo człowieka do wyżywienia czy godność pracowników rolnictwa. Zaznacza, że potrzebne są inwestycje w uprawę ziemi przy jednoczesnym odpowiedzialnym wykorzystywaniu zasobów z myślą o przyszłych pokoleniach. Podkreśla konieczność zmiany stylu życia i sposobu myślenia w odniesieniu do zasobów Ziemi. Zdaniem Ojca Świętego wspólnota międzynarodowa powinna bardziej zdecydowanie interweniować na rzecz współpracy w produkcji żywnościowej. Należy przy tym chronić wartości związane ze środowiskiem wiejskim. „Jak uczy doświadczenie – pisze Papież – nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne nie będą skuteczne bez odniesienia do osoby”.
Msze żałobne za papieża Franciszka odbywają się w Watykanie codziennie do niedzieli.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.