Solidarni z Hiszpanami przeciw aborcji

Pikieta solidarności z uczestnikami marszu przeciw aborcji na życzenie w Madrycie odbyła się przed ambasadą Hiszpanii.

Pod hasłem „Solidarni z Hiszpanami w obronie ludzkiego życia” odbyła się 17 października pikieta przed ambasadą Królestwa Hiszpanii w Warszawie.Polscy działacze pro-life solidaryzowali się w ten sposób z uczestnikami wielkiego marszu antyaborcyjnego, odbywającego się w Madrycie. Manifestujący trzymali transparenty z napisami po polsku i hiszpańsku, odmówili różaniec w intencji nienarodzonych dzieci i przekazali ambasadorowi Hiszpanii specjalną odezwę. Odczytano też list, skierowany przez polskie organizacje pro-life do organizatorów marszu w Madrycie.
 
W listopadzie ma wejść w Hiszpanii prawo zezwalające na usuwanie ciąży na życzenie dziewczętom od 16. roku życia, i to bez zgody rodziców. Projekt ustawy legalizuje również zabicie w łonie matki dziecka w 14. tygodniu życia. By zaprotestować przeciwko wprowadzeniu tego prawa 40 hiszpańskich stowarzyszeń antyaborcyjnych zaplanowało na dziś wielki przemarsz ulicami Madrytu. Warszawską pikietę w geście solidarności z Hiszpanami zorganizowała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, skupiająca 130 organizacji prorodzinnych. Przed siedzibą ambasady zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Trzymały one w rękach transparenty, na których po polsku i hiszpańsku widniały napisy: „Polska i Hiszpania razem dla życia”, „Każde życie jest bezcenne”, „Madryt Warszawa wspólna sprawa”, „Zapatero! Nie zabijaj sumienia Hiszpanii”.
 
- Hiszpania stoi dziś na rozdrożu między cywilizacją życia i cywilizacją śmierci – powiedział prezes PFROŻ Paweł Wosicki witając uczestników demonstracji. Wyraził ubolewanie, że hiszpański rząd zamierza ograniczyć wolność pracowników służby zdrowia – znosząc tzw. klauzulę sumienia. Żaden więc lekarz i pielęgniarka nie będą mogli odmówić przeprowadzenia czy asystowania przy aborcji.
 
Piotr Kucharski z Instytutu ks. Piotra Skargi w Krakowie w rozmowie z KAI wyjaśnił, że inicjatywa wparcia hiszpańskich obrońców życia powstała podczas V Światowego Kongresu Rodzin, który odbył się w sierpniu w Amsterdamie. - Chcieliśmy wyrazić naszą solidarność z Hiszpanami, mamy nadzieję, że takie manifestacji odbyły się także w innych europejskich krajach – powiedział.
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
24°C Niedziela
wieczór
21°C Poniedziałek
noc
19°C Poniedziałek
rano
23°C Poniedziałek
dzień
wiecej »