W auli synodalnej zaprezentowano 20 października szkic ujednoliconych propozycji, które posłużą Papieżowi przy pisaniu posynodalnej adhortacji apostolskiej.
Dominują w nim kwestie dotyczące pojednania i pokoju. Mówiąc o relacjach z innymi religiami, szczególnie z islamem, biskupi upominają się o wolność kultu i przestrzegają przed upolitycznieniem religii. Apelują też do Kościoła, aby stawił czoła praktykom ezoterycznym i magicznym. Wiele miejsca ojcowie synodalni poświęcają problematyce rozwoju. Wzywają ponownie do powstrzymania migracji najlepiej wykształconej warstwy społeczeństwa. Ponownie postulują anulowanie zadłużenia zagranicznego. Pozytywnie odnoszą się do mikrokredytów. Wspominają też o ochronie środowiska, handlu bronią, obronie praw migrantów, których nie wolno traktować jak przestępców.
W propozycjach jest również mowa o globalizacji. Powinna ona być solidarna i respektować zasady moralne. O zasobach naturalnych Afryki powinno się decydować na miejscu. Synod potępia grabieżczą działalność firm międzynarodowych. Ten wciąż jeszcze prowizoryczny dokument wypowiada się też w obronie rodziny. Zagraża jej w szczególności banalizowanie aborcji i niedocenianie macierzyństwa. W tym kontekście wspomina się również o potrzebie ochrony kobiet, dzieci, młodych, niepełnosprawnych. Wiele miejsca poświęcono w propozycjach epidemii AIDS. Jej przezwyciężenie nie jest kwestią czysto farmaceutyczną, zauważyli biskupi, podkreślając znaczenie wierności małżeńskiej. Ojcowie synodalni apelują, by Afrykańczycy mogli korzystać z tych samych leków, co reszta świata. W dokumencie wspomniano również o karze śmierci i nadziejach na jej całkowite zniesienie.
W propozycjach dotyczących seminarzystów podkreślono potrzebę dbania o czystość ich intencji. Mówiąc w końcu o kapłanach, biskupi zaapelowali, aby kształtowali swe życie na wzór Chrystusa, pamiętając o zobowiązaniu do czystości i modlitwy. Ostatnia propozycja dotyczy mediów. Biskupi życzą sobie większej obecności Kościoła na tym polu, a także bardziej etycznych dziennikarzy.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.
„Proszę was, abyście świadomie i odważnie wybrali drogę komunikacji pokoju”
Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.