Chińska milicja aresztowała 42 członków gangu handlującymi niemowlętami, które zostały albo odebrane rodzicom, albo od nich odkupione - podały w piątek miejscowe media.
Według agencji Xinhua gang miał osobne komórki odpowiedzialne za organizację, transport i sprzedaż dzieci. W sumie w ciągu dwóch lat sprzedano 52 dzieci, na czym członkowie gangu zarobili 400 tys. juanów (ok. 40 tys. euro).
Aresztowania przeprowadzono w prowincjach Hebei i Shanxi, Shandong i w Pekinie. Członkowie siatki przekonywali rodziców mieszkających w wiejskich regionach Chin do pozostawienia im swoich dzieci, które były następnie sprzedawane bezdzietnym parom.
Chłopcy byli sprzedawani średnio za 10 tys. juanów (ok. 1000 euro), a dziewczynki za 6 tys. juanów (600 euro).
W Chinach handel dziećmi i kobietami stanowi plagę z powodu restrykcyjnej polityki jednego dziecka, a także demograficznej nierównowagi między płciami, która jest spowodowana selektywnymi aborcjami żeńskich płodów. Wiele kobiet jest sprzedawanych do regionów z przytłaczającą przewagą mężczyzn, a także jako prostytutki. Ograniczone polityką jednego dziecka rodziny decydują się niekiedy na sprzedaż dziewczynek, jeśli chcą jeszcze starać się o dziecko płci męskiej.
Chińskie media informowały w sierpniu, że milicja aresztowała ponad 800 domniemanych handlarzy żywym towarem i uwolniła od kwietnia prawie 3,4 tys. kobiet i dzieci.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.