Benedykt XVI podkreślił znaczenie tradycji dla poprawnej interpretacji Pisma św. oraz rolę Biblii w teologii i duchowości chrześcijańskiej. Ojciec Święty przyjął dziś wykładowców, studentów i pracowników Papieskiego Instytutu Nauk Biblijnych. W bieżącym roku ta zasłużona uczelnia obchodzi stulecie istnienia. W tym okresie wykształciła ona ponad 7 tys. profesorów Pisma Świętego oraz osób upowszechniających znajomość Biblii.
Ojciec Święty przypomniał, że kluczem interpretacji Pisma świętego jest odczytywanie tekstów natchnionych wychodząc od Kościoła i wiary, jaką żywił on na przestrzeni swych dziejów.
Jak zaznaczył, tradycja nie zamyka przystępu do Biblii, lecz przeciwnie otwiera go i to do Kościoła oraz jego organizmów instytucjonalnych należy decydujące słowo odnośnie do interpretacji Pisma świętego.
„To właśnie Kościołowi został powierzony urząd autentycznego interpretowania słowa Bożego spisanego i przekazywanego. Wypełnia on swą władzę w imieniu Jezusa Chrystusa” – przypomniał Benedykt XVI.
Papież zaznaczył jednocześnie, że Pismo św. powinno nie tylko ożywiać teologię, lecz także stanowić źródło duchowości i żarliwej wiary wszystkich chrześcijan. Podkreślił zasługi jakie położył w tej dziedzinie na przestrzeni swych stuletnich dziejów Papieski Instytut Nauk Biblijnych.
Uczelnia ta założona przez papieża św. Piusa X w 1909 r., prowadzona jest przez ojców jezuitów i powiązana z Uniwersytetem Gregoriańskim. Jest to jedyna uczelnia - obok uczelni biblijnych w Jerozolimie posiadająca prawo nadawania tytułów z nauk biblijnych (licencjat, doktorat). Uczelnia kładzie szczególny nacisk na egzegezę.
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.