Nad największym zbiornikiem wodnym Afryki zaplanowano kolejne ekumeniczne sympozjum „Religia, Nauka i Środowisko”
Poświęcone będzie stanowi ekosystemu w krajach leżących nad tym trzecim co do wielkości jeziorem świata: Kenii, Tanzanii i Ugandzie. O spotkaniu nad Jeziorem Wiktorii poinformowano na zakończenie obecnej edycji sympozjum, które poświęcone było Missisipi, największej rzece Ameryki Północnej, zwanej również „kręgosłupem Stanów Zjednoczonych”.
Apel o globalną odpowiedzialność za ekologię wystosował zamykając obrady w Nowym Orleanie patriarcha Bartłomiej I. Przypomniał on, że „stawianie czoła zmianom klimatycznym nie może być widziane jako ciężar, ale jako szansa na stworzenie zdrowszej planety”. Pomysłodawca odbywających się od 1995 r. sympozjów dodał, że taka postawa sprawi, iż przyszłe pokolenia wciąż będą mogły korzystać z bogactw naszego globu. W czasie spotkania uwagę zwrócono m.in. na dramatyczne skutki, jakie zmiany klimatu niosą chociażby dla miast leżących nad zbiornikami wodnymi. Jako szczególnie zagrożone wielkie ośrodki miejskie wskazano Manilę, Nowy York, Londyn i Nowy Orlean. Podkreślono, że w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła liczba klęsk żywiołowych wywołanych podnoszeniem się stanu wód w morzach i oceanach. Uczestnicy sympozjum nad Missisipi wezwali zarazem do zacieśnienia współpracy na rzecz szerzenia globalnej odpowiedzialności ekologicznej.
Tematy dyskutowane na ekumenicznym sympozjum „Religia, Nauka i Środowisko” podjęte zostaną na grudniowej Konferencji ONZ w Kopenhadze, poświęconej właśnie zmianom klimatycznym.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.