Były brytyjski premier Tony Blair planuje powrót do aktywnej polityki i będzie chciał wpływać na przebieg negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformowała w niedzielę gazeta "Sunday Times".
Według gazety Blair, który stał na czele brytyjskiego rządu w latach 1997-2007, planuje założenie nowego instytutu swojego imienia, który byłby położony w rządowej dzielnicy Londynu Whitehall i poprzez który mógłby brać udział w bieżących debatach politycznych.
Do zarządzania nową organizacją Blair pozyskał byłego lidera Szkockiej Partii Pracy Jima Murphy'ego, który ma pomóc połączyć wszystkie charytatywne inicjatywy z nowymi politycznymi planami.
Jak poinformowała gazeta, były premier odbywał w ostatnich tygodniach spotkania z ministrami i wysokiej rangą urzędnikami służby cywilnej, żeby pozyskać od nich jak najwięcej informacji o bieżącym stanie przygotowań do tzw. Brexitu.
"Premier Theresa May mu zupełnie nie imponuje, (Blair) uważa, że jest ona politykiem wagi lekkiej" - powiedziało "Sunday Times" anonimowe źródło.
"Tony myśli, że Jeremy Corbyn (lider opozycyjnej Partii Pracy - PAP) jest oszołomem, a Partia Konserwatywna kompletnie nie radzi sobie z Brexitem, powstała więc ogromna luka w brytyjskiej polityce, którą on może wypełnić" - dodał rozmówca gazety.
Według "Sunday Timesa" Blair spotkał się także z byłym ministrem finansów w rządzie Davida Camerona, George'em Osborne'em, który podziela frustracje byłego premiera i może być niespodziewanym sojusznikiem w jego nowych planach. "George przyjmuje to samo stanowisko, co Tony: to wszystko skończy się katastrofą, płaczem, wściekłością i gorzkim żalem" - powiedziało inne źródło gazety.
Nowa organizacja ma zostać oficjalnie przedstawiona opinii publicznej w styczniu 2017 roku.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.