Śnieg a sprawa polska

Koszula ciału najbliższa. Co nie znaczy, że sweter, kurtka czy beret nie są potrzebne.

Jakie materiały w naszym serwisie informacyjnym ludzi najbardziej interesują? Zerkam czasem na okienko „Najczęściej czytane” i „Najczęściej komentowane”. Zwłaszcza to pierwsze musi czasem budzić uśmiech. Ot, dziś na pierwszym miejscu informacja „Nadchodzą śnieżyce i arktyczne mrozy”. No proszę, my, redaktorzy i dziennikarze prześcigamy się czasem w  wyszukiwaniu ekscytujących „newsów”, a tu taka prognoza pogody przebija wszystko :) Niezwykle pouczające.

Podejrzewam, że to nie tylko kwestia tego, iż informacja ta długo wisiała na pierwszym miejscu w serwisie. Chodzi raczej o to, że pogoda, w przeciwieństwie do wielu innych tematów, po prostu interesuje (prawie) wszystkich. I choć każdy wybiera sobie do przeczytania różne informacje, ta wydaje się interesująca najszerszemu gronu czytelników.

Oczywistym chyba jest, że dla nas, redaktorów czy dziennikarzy nie znaczy to, że dążąc do zaspokojenia gustów czytelników (i zwiększenia oglądalności) powinniśmy teraz głównie takie informacje zamieszczać. Gdyby tak na sprawę patrzyć, to największą oglądalnością cieszyłyby się serwisy w całości poświęcone pogodzie. Tak jednak nie jest. Mają swoją rację istnienia strony podające także informacje ze świata polityki, gospodarki, motoryzacji, sportu,  czy – tak jak my – życia Kościoła. Bo podejrzewam, że gdyby takich informacji zabrakło czytelnicy zwyczajnie by się od takiego portalu odwrócili. Mimo, że generalnie rzecz biorąc, pogoda znajduje się u nich wśród tematów najchętniej czytanych, oczekują też czegoś innego.

Po co ten wywód? Zaglądam też na inne internetowe strony. I obserwuję, od dłuższego zresztą czasu, jak ich redaktorzy dają się oszukiwać mechanizmowi popularności pewnych informacji. Jak niby mające ambicję być poważnymi stronami stają się kronikami kryminalnym czy wypadkowymi albo – jeszcze gorzej – towarzyskimi. Tabloidyzacja to się chyba nazywa. No bo jeśli dowiedzieć się z nich można głównie tego, kto co powiedział i co na to powiedzieli inni, to.. przepraszam, czym to jest, jeśli nie plotkowaniem? To co z tego, że mówili politycy, a nie gwiazdy estrady czy filmu?

Nie tak dawno czytałem dane z  których wynikało, że choć coraz więcej osób odwiedza internetowe strony, ilość czytanych (czy oglądanych) materiałów spada. Czynników wpływających na to zjawisko może być więcej (choćby to, że częściej niż z komputerów do przeglądania Internetu korzystamy z komórek). Gdybym miał jednak sądzić po sobie... To myślę, że czynnik znudzenia tym ciągłym szukaniem „aferek” też ma tu swoje znaczenie. No ale „specjaliści” wiedzą lepiej....

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| POGODA

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Hammurabi
  03.01.2017 12:58
  No to "ciągnjmy " tą paralelę w stosunku do odzieży.Chodzi jakość Panie Redaktorze ,jakość .Dobre buty będą dobre przez 2-4[?] zimy , "bele co" przez sezon.Takie ciągłe kupowanie tego samego męczy.

  Aktualne wydarzenia społeczne w kontekscie mediów są męczace , bo i tak każdy ma swoje zdanie przy czym punkt widzenia załeży od punktu siedzenia i ...DOCHODÓW . Proszę zwrócic uwagę na sondaże , niezależnie od aferek ...ani drgną ,ot ,siła przyzwyczajenia .

  Ale to nie jest dobra wiadomość dla mediów k.k. słuchace przyzwyczaili się już do tego ,że k.k. niezależnie od tego co by się nie działo skomentuje wszystko co społeczne w "imię miłości Chrystusa , ktora wybacza wszystko "
  ot, "katarynka "

  Owszem zdarzają się rodzynki np.kard. Dziwisza o wyższości prawa naturalnego nad stanowionym , niektóre internetowe wybryki p. Macury czy ks. Horaka ale to wszystko , na poziomie parafii można usnąć podczas kazania...'Trybuna Ludu "
  Więc skąd ta zawoalowana pretensja do tzw. masowego odbiorcy , on siłą rzeczy traktuje media en block .przy czymwazne jest to co się mówi ale też KTO mówi , podmiot typu k.k. stojący na uboczu wydarzeń siłą rzeczy jest traktowany jako ubocze.
  A swoją drogą gdyby Pana zrobić "naczelnym " w k.k. [ d/s mediów ] to moze by coś drgnęło.Nie mam interesu by Panu kadzić.
 • Awa
  03.01.2017 13:47
  To wszystko jest powiązane i ma sens.Taka pogoda na przykład jest ściśle powiązana z tym co redaktor nazywa,,towarzyskie". Jak się już człowiek pośmieje to i wydźwięk społeczny zobaczy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  22°C Wtorek
  noc
  18°C Wtorek
  rano
  21°C Wtorek
  dzień
  wiecej »