Do nieprzykładania zbyt wielkiej wagi do spornych kwestii, które dzielą katolików i anglikanów, wezwał abp Rowan Williams
rymas Wspólnoty Anglikańskiej przebywa w Rzymie. 21 listopada spotka się z Papieżem. 19 listopada gościł na Papieskim Uniwersytecie Gregiorańskim, gdzie wziął udział w konferencji z okazji 100-lecia urodzin kard. Johannesa Willebrandsa, pioniera katolickiego ekumenizmu. Przemawiając do obecnych, m.in. do kard. Waltera Kaspera, przypomniał on, że prowadzony od kilkudziesięciu lat dialog teologiczny między obu wyznaniami wykazał, że są one zgodne co do najważniejszych prawd wiary. Zagadnienia, które nas dzielą, jak prymat Papieża, wizja jedności czy ostatnio święcenia kobiet, to zdaniem abp. Williamsa problemy drugiej kategorii, które nie uprawniają nas do utrzymywania podziałów.
Arcybiskup Canterbury zasugerował nowy model zjednoczenia, wzorowany na Wspólnocie Anglikańskiej, która jest w stanie zachować jedność różnych prowincji kościelnych pomimo rozbieżności opinii w niektórych kwestiach. Taka wizja zjednoczenia różnych form jedności kościelnej była też bliższa kard. Willebrandsowi – uważa zwierzchnik anglikanów. Do takiej minimalistycznej wizji jedności zachęciła go również decyzja Benedykta XVI o utworzeniu wewnątrz Kościoła katolickiego struktur dla byłych anglikanów. Pokazuje ona bowiem, że nie wszystkie różnice muszą prowadzić do podziałów. Prymas Wspólnoty Anglikańskiej stwierdził jednakże, że papieska decyzja nie wprowadza żadnego przełomu, w tym sensie, że nie potwierdza ona ważności święceń anglikańskich ani też nie tworzy nowych form pasterskiej władzy. Abp Rowan Williams zaznaczył również, że stanowisko anglikanów w kwestii kapłaństwa kobiet nie podlega dyskusji.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.