Radom: Filmowe projekcje przy koksownikach

Przy płonących koksownikach - symbolu stanu wojennego - rozpoczął się w niedzielę w Radomiu III Zimowy Przegląd Filmowy "Koksownik". W ramach imprezy, oprócz przeglądu ponad 20 filmów, zaplanowano prelekcje, spotkania autorskie oraz koncert. Przegląd potrwa do 18 grudnia.

Podczas imprezy zaprezentowane zostaną filmy fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe i animowane. "Obrazy te poruszają problem praw człowieka we współczesnym świecie. Ukazują wpływ polityki na losy społeczeństw i jednostki ludzkiej w dobie zachodzących zmian, także w odniesieniu historycznym, w Europie i na świecie" - powiedział PAP główny organizator przedsięwzięcia Leszek Sikora z Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia".

Filmy prezentowane są w trzech pasmach. Pierwsze poświęcone jest twórczości polskiego operatora i reżysera filmowego Jacka Bławuta; wyświetlony zostanie m.in. jego debiut fabularny "Jeszcze nie wieczór". Kolejny blok prezentuje kino polskie, m.in. dokument w reż. Bartka Konopki "Królik po berlińsku". Podczas seansów wieczornych pod hasłem "Człowiek a polityka" pokazywane są filmy zagraniczne.

Projekcje odbywają się w specjalnym namiocie wystawionym przy "Elektrowni" oraz w radomskim kinie Helios.

Pokazom towarzyszyć będą prelekcje znanych krytyków filmowych: Jerzego Płażewskiego i Konrada Zarębskiego. Gościem przeglądu będzie również Jan Nowicki. Imprezę zakończy koncert Wojciecha Waglewskiego, który w duecie z Bartkiem "Borutą" Łęczyńskim zaprezentuje m.in. muzykę filmową.

Przeglądowi towarzyszy plenerowa wystawa fotograficzna poświęcona stuleciu polskiego filmu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  15°C Wtorek
  noc
  9°C Wtorek
  rano
  16°C Wtorek
  dzień
  17°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »