Być może „w nieokreślonej przyszłości zobaczymy żonatych księży katolickich... nigdy jednak nie zobaczymy proboszczów kobiet” – stwierdza na łamach „Corriere della Sera” Vittorio Messori.
Włoski pisarz katolicki, odpowiadając w ten sposób na pojawiające się znów w prasie głosy na temat kapłaństwa kobiet, powołuje się na Jana Pawła II i jego list apostolski „Ordinatio sacerdotalis”, „o udzielaniu święceń kapłańskich wyłącznie mężczyznom”.
Messori przytacza zakończenie tego dokumentu, że „Kościół nie ma żadnej władzy udzielania święceń kapłańskich kobietom oraz że orzeczenie to powinno być przez wiernych Kościoła uznane za ostateczne”.
„Kościół katolicki jako instytucja jest jedyną autentyczną 'monarchią absolutną', a papież może wszystko, jest najwyższym prawodawca, wykonawcą i sędzią . Może wszystko poza sprzeciwieniem się Pismu i Tradycji, nie podlegającej dyskusji i nieprzerwanej" – zauważa włoski pisarz. – A tu mamy do czynienia z jednym z tych przypadków, gdy nawet wszechmocny rzymski papież rozkłada ręce i mówi: 'Nawet, gdybyśmy chcieli, non possumus'. Tak ustanowił Chrystus, a my jesteśmy jedynie Jego wykonawcami" ”.
Messori zgadza się, że sytuację tę zrozumieć można wyłącznie „z perspektywy wiary”.
Witało ich jako wyzwolicieli ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów.
Trump powiedział w sobotę, że "powinniśmy po prostu oczyścić" palestyńską enklawę.