Śmiertelny wypadek na Orlej Perci

Kobieta poślizgnęła się na płacie śniegu. To kolejny tego typu wypadek w ostatnim czasie w Tatrach.

Do wypadku doszło w weekend. Turystka spadła ze szlaku na odcinku Granaty-Krzyżne, powyżej Doliny Pańszczyca. W wyniku upadku zmarła. Kobieta poślizgnęła się na płacie śniegu. To kolejny tego typu wypadek w ostatnim czasie. Wybierając się w Tatry w czerwcu należy pamiętać, że w wielu miejscach zalega jeszcze sporo śniegu, a jego zmrożone płaty stanowią bardzo poważne zagrożenia. Wychodząc wysoko w góry warto wyposażyć się w specjalistyczny sprzęt - raki i czekan.

O rozwagę w dobieraniu tras odpowiednich do warunków turystycznych oraz własnych możliwości apelują ratownicy TOPR. W miniony weekend mieli ręce pełne roboty - interweniowali kilka razy do różnego rodzaju urazów. Niestety wypadek na Orlej Perci zakończył się tragicznie.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. Szlaki, po nocnych, intensywnych opadach deszczu są miejscami mokre, błotniste i śliskie. Najwięcej błota jest w Dolinie Chochołowskiej między Polaną Jamy, a Przełęczą Kominiarską oraz przy Bobrowieckim Potoku - czytamy w komunikacie turystycznym TPN. - Powyżej górnej granicy lasu w Tatrach Wysokich na szlakach miejscami leżą jeszcze płaty starego, twardego śniegu, który występuje szczególnie po północnej stronie. Na graniowych szlakach o południowych wystawach śniegu już nie ma.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  15°C Poniedziałek
  noc
  12°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  20°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »