Komisja Amber Gold: Zawiadomienia do prokuratury wobec 6 świadków

Kogo dotyczą zawiadomienia?

Komisja śledcza ds. Amber Gold zdecydowała o złożeniu zawiadomień do prokuratury wobec sześciu świadków przesłuchanych w tzw. wątku lotniczym tej sprawy, w tym dwóch byłych szefów ULC - poinformowali we wtorek posłowie z tej komisji.

"Podjęliśmy decyzję o tym, iż w tych przypadkach, co do których mamy bardzo głębokie przekonanie, że doszło do spełnienia znamion przestępstwa, będziemy składać zawiadomienie do prokuratury" - powiedziała dziennikarzom przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) po zakończeniu niejawnego posiedzenia komisji śledczej.

Zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa komisja zdecydowała się wystosować wobec: b. dyrektor departamentu rynku transportu lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego Sylwii Ciszewskiej, b. wiceprezesa ULC ds. transportu lotniczego Zbigniewa Mączki, b. szefów ULC Grzegorza Kruszyńskiego i Tomasza Kądziołki, warszawskiego prokuratora Wojciecha Łuniewskiego oraz b. właściciela firmy Jet Air Krzysztofa Wicherka.

"Co do Michała Tuska oraz prezesa portu lotniczego w Gdańsku Tomasza Kloskowskiego komisja podjęła, bez formułowania wniosków, decyzję o przekazaniu stenogramów wraz z materiałami do prokuratury w celu rozpatrzenia bezpośrednio przez ten organ" - poinformował Witold Zembaczyński (Nowoczesna).

Jak dodał, komisja zgodziła się, że osoby, wobec których sformułowano zawiadomienia, powinny wytłumaczyć się przed prokuraturą, jeśli chodzi o ich działalność względem afery Amber Gold.

Zembaczyński poinformował też, że kolejnym wątkiem rozpatrywanym przez komisję będzie kwestia całego aparatu skarbowego resortu finansów. "To powinno zająć nam czas pracy komisji aż do zimy tego roku" - ocenił.

We wtorek po południu odbyło się zamknięte dla mediów posiedzenie komisji, podczas którego omówione zostały wnioski wynikające z dotychczasowych przesłuchań świadków w "wątku lotniczym" oraz przedyskutowane dalsze plany prac komisji.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  04.07.2017 19:23
  Złodzieje... te krętactwa i luki w pamięci są żałosne, oby sprawiedliwość was dotknęła!
 • Gość
  04.07.2017 19:47
  coraz ciekawsza sytuacja bo okazuje sie,ze Amber Gold powstalo dzieki blokowaniu przez PiS ustawy o KNF i pieniadzom ze SKOKow i bylo nieudolnie sprawdzane przez prokuratorow powolanych jeszcze przez PiS a i sam Kaminski zdaje wtedy byl jeszcze szefem CBA....wnioski chyba same sie nasuwaja? Zlodziej krzyczy lapac zlodzieja?
 • Gość
  04.07.2017 21:30
  "chcieliśmy też wsadzić Tuska, ale się boimy - dlatego oddamy go prokuraturze, niech ona sobie ręce brudzi".
 • Pis=PO
  05.07.2017 09:27
  Nie ma co się podniecać, grube ryby na pewno nie pojdą siedzieć. Zawsze oberwą płotki, potem dostaną rekompensate i kase na konto za granicą i po problemie. Nie takie afery były i zakończenie jest zawsze takie samo. Pamiętacie audyt Pis-u? Cały tydzien tylko o tym w tv. Cały dzień w Sejmie ! Tylu przestępców wytykano z mównicy a nikt nie siedzi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Poniedziałek
  noc
  14°C Poniedziałek
  rano
  20°C Poniedziałek
  dzień
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »