Prymas Muszyński składa życzenia

Jak najpełniejszego otwarcia się na miłość Bożą i miłość drugiego człowieka życzył w czwartek Polakom z okazji Nowego Roku arcybiskup Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński, prymas Polski.

Jak powiedział, przełom starego i nowego roku jest czasem szczególnym, kiedy jesteśmy bardziej skłonni do refleksji, do zastanowienia się nad tym, co mamy za sobą i nad tym, co jest przed nami.

"My, chrześcijanie, na zakończenie starego roku kierujemy naszą myśl najpierw do Boga i dziękujemy za to, cośmy przeżyli, za to, co Bóg nam dał, a jednoczenie patrzymy z ufnością w przyszłość, bo wiemy, że dzieje ludzkie są pod bożą opieką. (...) Dlatego nasze główne zadanie polega na tym, by właściwie odczytać myśl i zamysł boży w odniesieniu do każdego z nas, bo od tego uwarunkowane jest nasze szczęście" - powiedział prymas.

Abp. Muszyński przypomniał, że w przyszłym roku Gniezno będzie przeżywać kolejny Zjazd Gnieźnieński poświęcony rodzinie, będzie to też najprawdopodobniej rok wyniesienia na ołtarze sługi bożego Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki.

"Wszyscy na to czekamy. Oznacza to, że nie tylko będziemy mieli nowych orędowników, ale jest to także przypomnienie, że świętość jest naszym powołaniem"- powiedział.

Prymas pozdrowił też młodzież uczestniczącą w trwającym do 2 stycznia w Poznaniu 32. Europejskim Spotkaniu Młodych.

"Możemy od tej młodzieży bardzo dużo się nauczyć. Ta młodzież rozpoczyna nowy rok na rozważaniu, na modlitwie, stawiając sobie bardzo piękne pytanie: jaki użytek zrobić z daru wolności, który każdy z nas otrzymał. To jest królewski dar, bo jesteśmy obrazem i podobieństwem Boga właśnie poprzez wolność i poprzez miłość" - powiedział.

"Życzę wszystkim, byśmy znaleźli czas dla siebie nawzajem. Byśmy znaleźli także czas na chwilę refleksji i skupienia, chwilę modlitwy. Byśmy stali się coraz pełniej darem dla drugiego człowieka. Miłość to jest dawanie i branie. To jest wielkie bogactwo" - dodał abp. Muszyński.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Czwartek
  noc
  4°C Czwartek
  rano
  4°C Czwartek
  dzień
  5°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »