Mieszkańcy Sztokholmu przywitają Nowy Rok, oglądając pokaz sztucznych ogni organizowany przez władze miasta. Ze względów bezpieczeństwa powstaną strefy, w których nie będzie można odpalać własnych sztucznych ogni.
Sztokholmczycy tradycyjnie przed północą zbiorą się w rejonie Slussen, skąd najlepiej będzie widać pokaz sztucznych ogni. Ci, którzy wybiorą się do centrum, nie będą mogli zabrać ze sobą własnych fajerwerków - policja ustanowiła strefy bezpieczeństwa, w których obowiązywać będzie zakaz odpalania petard. Takie ograniczenia zostały wprowadzone po licznych przypadkach poparzeń, jakie miały miejsce w poprzednich latach.
Część mieszkańców Sztokholmu będzie również świętować nadejście Nowego Roku na publicznej imprezie na terenie Skansenu, gdzie Szwedzi spotykają się 31 grudnia przed północą od 1895 roku.
W tym roku zaletą imprez na powietrzu jest z pewnością piękna zimowa aura, gdyż śniegiem pokryta jest cała Szwecja. Pewną przeszkodą w zabawie może być mróz. W Sztokholmie jest 8 stopni poniżej zera, w północnej Szwecji w nocy temperatura może spaść nawet do minus 30 stopni.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.