Mieszkańcy Betlejem dziękowali za wyniesienie na ołtarze córki palestyńskiej ziemi bł. Marii Alfonsiny Ghattas. Liturgii przewodniczył łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal.
W koncelebrowanej Eucharystii z udziałem biskupa Nazaretu i licznych kapłanów uczestniczyły siostry zakonne oraz parafianie Betlejem, Beit Jala i Beit Sahour. Urodzona w Jerozolimie współzałożycielka zgromadzenia sióstr Różańca Świętego została beatyfikowana w listopadzie w Nazarecie.
W kazaniu patriarcha przypomniał życiorys bł. Marii Alfonsiny, podkreślając jej dwudziestoletni związek z Betlejem oraz zasługi zgromadzenia Różańca Świętego powstałego przy patriarchacie łacińskim w Jerozolimie.
Po Mszy z kościoła św. Katarzyny przeszła przez centrum Betlejem procesja. Patriarcha wniósł relikwie Marii Alfonsiny do budynku szkoły, gdzie młodej zakonnicy, wówczas jeszcze należącej do zgromadzenia św. Józefa od Objawienia, w latach 1874-1876 wielokrotnie ukazała się Matka Boża i poleciła, aby założyła zgromadzenie Różańca Świętego.
Po raz drugi procesja zatrzymała się w pierwszym klasztorze sióstr Różańca Świętego. W 1893 r. z polecenia przełożonych bł. Maria Alfonsina udała się do Betlejem, by założyć pracownię dla biednych dziewcząt z miasta i okolic. Przy Grocie Narodzenia spędziła owocne 15 lat posługi.
Zgromadzenie sióstr Różańca Świętego jest do dzisiaj wspólnotą opartą wyłącznie na powołaniach lokalnych. 285 sióstr Arabek prowadzi działalność edukacyjną, charytatywną i duszpasterską w Autonomii Palestyńskiej, Izraelu, Jordanii, Libanie, Syrii, Egipcie oraz w rejonie Zatoki Perskiej.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.