Do modlitw o pokój w Ziemi Świętej z okazji obchodzonego już po raz drugi Dnia Wstawiennictwa wezwał Benedykt XVI po modlitwie Anioł Pański 31 stycznia w Watykanie.
Zaapelował ponadto o wzmożenie wysiłków, podejmowanych m.in. przez episkopat Włoch, na rzecz zachowania i rozwijania zatrudnienia w tym kraju. Pozdrowił również dzieci z Akcji Katolickiej diecezji rzymskiej, które - jak co roku - udziałem w Karawanie Pokoju kończą styczeń i których dwoje przedstawicieli wypuściło z okna papieskiej rezydencji dwa gołąbki. Oto polski tekst wypowiedzi Ojca Świętego:
Dzisiaj obchodzony jest po raz drugi Dzień Wstawiennictwa o Pokój w Ziemi Świętej. W jedności z łacińskim patriarchą Jerozolimy i kustoszem Ziemi Świętej przyłączam się duchowo do modlitwy wielu chrześcijan ze wszystkich części świata, a także pozdrawiam prosto z serca tych, którzy zebrali się tutaj z tej okazji.
Kryzys gospodarczy powoduje utratę licznych miejsc pracy, a ta sytuacja wymaga wielkiego poczucia odpowiedzialności ze strony wszystkich: przedsiębiorców, pracowników, rządzących. Myślę o niektórych trudnych sytuacjach we Włoszech, jak na przykład w Termini Imerese i Portovesme; przyłączam się do apelu Włoskiej Konferencji Biskupiej, która zachęciła do tego, by uczynić wszystko, co możliwe, aby bronić i rozwijać zatrudnienie, zapewniając godną i odpowiednią pracę dla utrzymania rodzin.
Orędzie pokoju przynoszą nam także chłopcy i dziewczęta z Akcji Katolickiej z Rzymu. Tu obok mnie jest dwoje z nich, których pozdrawiam podobnie, jak innych, znajdujących się na Placu wraz z Kardynałem Wikariuszem, rodzinami i wychowawcami. Drogie dzieci, dziękuję wam, ponieważ wraz z waszą „Karawaną Pokoju” i z symbolem gołębic, które za chwilę wypuścimy, dajecie wszystkim znak nadziei. Teraz posłuchajmy orędzia, które przygotowaliście.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.