Katolik.pl: Nowe kanały i jubileusz

2 lutego 2010 r. minęło dokładnie 5 lat odkąd w ramach serwisu Katolik.pl zaczęło istnieć Radio Katolik.

2 lutego 2010 r. minęło dokładnie 5 lat odkąd w ramach serwisu Katolik.pl zaczęło istnieć Radio Katolik. Zrodziło się ono z potrzeby łagodzenia obyczajów, promocji muzyki chrześcijańskiej i towarzyszenia Internautom podczas przeglądania artykułów, newsów i czytania książek na stronach Katolika czy też czatowania bądź dyskutowania na czacie lub forum pomocy. Powstało radio, które było odpowiednie dla wszystkich, którzy związali się z serwisem Katolik.pl. Pomysł został przyjęty entuzjastycznie. Zbiory muzyczne "Radyjka" stopniowo powiększały się i były dla słuchaczy starannie dobierane.

Nie długo po tym sukcesie, jakim było uruchomienie Radia Katolik i jego przyjaznym przyjęciu, zrodził się pomysł, będący praktycznym rozwiązaniem dla tych którzy pragnęli słuchać Radia Katolik także podczas odwiedzania innych stron internetowych, sprawdzania skrzynki pocztowej czy nawet bez otwierania żadnej ze stron! Pojawił się własny dedykowany odtwarzacz radyjka, z możliwością jego darmowego pobrania.Na wzór dużych zagranicznych serwisów muzycznych stworzony został oryginalny system umożliwiający śledzenie z jakiej płyty pochodzi aktualnie grający utwór - na bieżąco więc pokazywane są okładki płyt i po kliknięciu na nie, można zapoznać się ze szczegółami
dotyczącymi danej płyty - to nasz autorski graficzno-płytowy RDS.

Dziś Radio Katolik może pochwalić się pokaźnym zbiorem 18 tysięcy utworów zebranych z ponad 1500 płyt CD! Dla słuchaczy ma do zaoferowania nie tylko co raz bardziej popularną polską muzykę chrześcijańską, ale także i mniej znane piosenki z całego świata.

Radio Katolik nie tylko dysponuje własnym odtwarzaczem, z unowocześnioną szatą graficzną, ale teraz można w nim dokonywać wyboru pomiędzy dwoma kanałami, nadającymi dwa rodzaje muzyki. Na 'kanale czerwonym' grana jest muzyka ostra, rockowa, szybka, można do niej i zatańczyć i przy niej odreagować, ale wciąż jest to muzyka chrześcijańska, zarówno polska jak i zagraniczna; dlatego okrzyknięto go kanałem "do tańca". 'Zielony kanał' jest przeciwieństwem czerwonego, emitowane są w nim utwory łagodne, odprężające, często klasyczne, a przede wszystkim spokojne i wyciszające; kanał zdobył żartobliwe określenie "do różańca".

Oczywiście podział na dwa kanały został także wprowadzony na życzenie Internautów, którzy nie chcieli słuchać na jednym kanale na przemian ostrej i łagodnej muzyki. Teraz każdy może sam decydować czego słuchać, w zależności od nastroju.

W programie emisji Radia Katolik od początku istnienia pojawiały się także, poza muzyką, ciekawe audycje i wywiady, koncerty i festiwale muzyki chrześcijańskiej, konferencje czy rekolekcje. Wszystko to 24 godziny na dobę bez reklam i bez zbędnego gadania. Więcej informacji oraz Player Radia Katolik do pobrania można znaleźć na stronie: www.radyjko.pl
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
6°C Czwartek
rano
12°C Czwartek
dzień
12°C Czwartek
wieczór
10°C Piątek
noc
wiecej »