Pielgrzymujący biskupi

Sosnowieccy biskupi będą z księżmi pielgrzymować do Ziemi Świętej.

W Roku Kapłańskim 18 księży z diecezji sosnowieckiej oraz obaj biskupi rozpoczną w niedzielę pielgrzymowanie w Ziemi Świętej. Celem pielgrzymki będzie modlitwa w miejscach, gdzie Chrystus założył swój Kościół oraz ustanowił sakrament kapłaństwa i Eucharystii.

Przewodnikiem po świętych miejscach będzie bp Piotr Skucha, który zna je doskonale, bowiem pielgrzymuje do nich kilkakrotnie w ciągu roku. Jest przy tym biblistą, a więc opowiada o Ziemi Świętej w powiązaniu ze świętymi tekstami. Już w poniedziałek kapłani odwiedzą Wieczernik, miejsce, gdzie Chrystus odprawił pierwszą Mszę św., ale także ustanowił sakrament kapłaństwa. W Godzinie Miłosierdzia razem z bp Grzegorzem Kaszakiem odprawią tu Mszę św.

W programie pielgrzymki są wszystkie najważniejsze miejsca w Ziemi Świętej: Betlejem, kościół  Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, Góra Oliwna, kościół Pater Noster, Getsemani, Droga Krzyżowa, kościół biczowania, Mur Płaczu, bazylika Grobu Bożego (ze Mszą św. w miejscu pochowania Pana Jezusa), Jerycho, Kana Galilejska, Hajfa, Cezarea Nadmorska, góra Tabor, Kafarnaum, Msza św. na pustyni, Morze Martwe. A to tylko niektóre miejsca, gdzie modlić się będą księża z naszej diecezji.

Bp Grzegorz Kaszak i bp Piotr Skucha podkreślają, że nie traktują wyjazdu turystycznie, ale jako rekolekcje i modlitwę w intencji księży i diecezji. Dlatego jeden dzień przeznaczony będzie wyłącznie na modlitwę. W czwartek, dzień kapłański, planowana jest Godzina Święta oraz czas na indywidualną modlitwę w Getsemani, miejscu modlitwy Chrystusa przed pojmaniem.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
22°C Poniedziałek
noc
19°C Poniedziałek
rano
29°C Poniedziałek
dzień
30°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »