- Niech Skaryszew na szlaku jakubowym będzie znakiem Bożej miłości - powiedział bp Piotr Turzyński.
Uroczyste otwarcie i poświęcenie Świętokrzyskiej Drogi św. Jakuba rozpoczęło się od poświęcenia słupka i drogowskazu w Jedlni-Letnisku oraz Mszy św. w miejscowym kościele pw. Opieki św. Józefa. W uroczystościach udział wzięli członkowie Konfraterni św. Jakuba Starszego Apostoła przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Po Eucharystii członkowie konfraterni przejechali do Małęczyna, by stamtąd przejść ośmiokilometrowy odcinek Świętokrzyskiej Drogi św. Jakuba i w Skaryszewie uczestniczyć w Mszy św. pod przewodnictwem bp. Piotra Turzyńskiego. Przybyłych powitał proboszcz ks. kan. Dariusz Skrok.
- Grupa warszawskich pielgrzymów pod sztandarem Bractwa św. Jakuba przemierzyła drogę z Warszawy do Krakowa. Oznaczyli tę drogę, nie tylko muszelkami św. Jakuba, czy też tradycyjnym, jak przystało na Hiszpanię, słupkiem informacyjnym, który pokazuje kierunek drogi na szlaku św. Jakuba, ale także na tym szlaku zostawili swoje piękno duchowe. Cieszymy się, że wasze pielgrzymowanie staje się iskrą zapalną dla wielu ludzi, którzy dzisiaj potrzebują odnaleźć jakąś cząstkę siebie, poprzez duchowe wyzwanie, jakie stawia Ewangelia i niezwykła przyjaźń z Bogiem, który powołuje człowieka - powiedział proboszcz.
Członkowie konfraterni podczas uroczystości ubrani byli w peleryny i kapelusze.
Oprawę muzyczną podczas Mszy św. zapewniła Orkiestra OSP w Skaryszewie pod kierownictwem kapelmistrza Tomasza Góździa oraz zespół Trio Cantabile z Lublina.
Homilię wygłosił bp Piotr Turzyński. - Na szlaku jakubowym jest Skaryszew. Niech więc Skaryszew i ten szlak będą dla wielu ludzi przypomnieniem, że nie żyjemy w pustce, że jesteśmy Boga. Od Niego wyszliśmy i całe nasze życie jest pielgrzymowaniem do Boga. Niech to wędrowanie na szlaku jakubowym będzie dla wielu znakiem Bożej miłości i też dla wielu otarciem łez - mówił biskup.
Po Eucharystii bp. Turzyński oraz sprawujący razem z nim Mszę św. ks. prał. Marek Fituch, wicekanclerz radomskiej kurii, i ks. płk Zbigniew Kępa, notariusz Kurii Polowej WP w Warszawie oraz obecni w świątyni przeszli na plac przed kościołem, gdzie biskup poświecił umieszczony tam słupek i drogowskaz jakubowego szlaku.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.