Papież zaniepokojony słabą obroną życia we Włoszech

Ojciec Święty jest zaniepokojony słabym zainteresowaniem obrony życia we Włoszech. Dziś we włoskim Kościele obchodzony jest Dzień dla Życia.

Na Anioł Pański Franciszek chciał pozdrowić działaczy ruchów pro life. Zorientował się jednak, że jest ich bardzo niewielu.

„Przyłączam się do przesłania biskupów i wyrażam moje uznanie i zachętę dla różnych środowisk kościelnych, które na różne sposoby promują i wspierają życie, a w szczególności Ruch Obrony Życia. Pozdrawiam obecnych tu jego działaczy, nie dość licznych. Bardzo mnie to niepokoi. Niewielu jest tych, którzy walczą w obronie życia w świecie, w którym z dnia na dzień produkuje się coraz więcej uzbrojenia, w którym codziennie uchwala się coraz to nowe prawa przeciw życiu, w którym każdego dnia rozwija się kultura odrzucenia, pozbywania się tego, co nie jest potrzebne, co wadzi. Proszę was, módlmy się, aby nasz naród stał się coraz bardziej świadomy potrzeby obrony życia w tej chwili zniszczenia i odrzucenia człowieczeństwa” – powiedział Ojciec Święty.

Przypomnijmy, że we Włoszech aborcja została zalegalizowana w 1978 r. Przez czterdzieści lat zostało uśmierconych ponad 6 mln nienarodzonych dzieci. W tym też czasie w Italii rozpoczął się kryzys demograficzny, który dziś jest już nieodwracalny. Aktualnie żadna licząca się we Włoszech siła polityczna nie zabiega o prawną ochronę życia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • gan
  04.02.2018 23:22
  gan
  Znikoma liczba proliferów na pl. Św. Piotra pokazuje że nie postrzegają już Watykanu, a w szczególności aktualnie urzędującego namiestnika, jako naturalnego sprzymierzeńca ich walki. Franciszek miał wiele okazji by stanąć w obronie życia. Jednocześnie swoimi działaniami zdaje się sprzyjać raczej drugiej stronie. Kilka przykładów: medal dla aborcjonistki, konferencje naukowe w Watykanie, gdzie zapraszani są znani depopulatorzy nie przebierający w środkach, autorytarna i łamiąca tradycje ingerencja w Zakon Maltański z propagowaniem antykoncepcji w tle, nie wspominając o "zaoraniu" Papieskiego Instytutu dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną, czy milczeniu w sprawie niezłomnej Mary Wagner.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  4°C Czwartek
  rano
  4°C Czwartek
  dzień
  5°C Czwartek
  wieczór
  3°C Piątek
  noc
  wiecej »