Przebaczenie to nie teoria

– Wybaczam osobom, które chciały zabić mnie i moją matkę – mówi Irene Villa, dziennikarka i narciarka paraolimpijska z Hiszpanii w najnowszym filmie twórcy „Ziemi Maryi”.

Juan Manuel Cotelo, twórca dokumentu „Ziemia Maryi”,  która również w Polsce cieszyła się powodzeniem, realizuje nowy dokument. Reżyser zapowiada, że „Największy dar” będzie opowieścią o mocy przebaczenia. Historie pokazane w filmie wydają się wręcz nieprawdopodobne, a jednak są prawdziwe. Poznamy historię ludzi, którzy doznali ogromu krzywd, a jednak zdobyli się na gest szczerego przebaczenia. To, co wydarzyło się potem, jest prawdziwym cudem. Twórcy udowadniają, że przebaczenie to nie tylko piękna teoria, ale jedyny i możliwy sposób na odzyskanie pokoju. – Po tym, co zobaczyłem przy kręceniu zdjęć do filmu, jestem przekonany, że nie ma sytuacji, w której nie da się wybaczyć. Autentyczne historie, które po ludzku są nie do przejścia, na końcu dają upragniony pokój i wolność od żalu – mówił reżyser.

Film zostanie zrealizowany w konwencji fabularyzowanego dokumentu. W warstwie dokumentalnej bohaterowie opowiedzą widzowi szokujące historie o doświadczeniu bezsilności, braku nadziei, złości i gniewie, jakie wiążą się z doznawaniem lub zadawaniem krzywd, oraz o nadziei i wolności, które przychodzą jak największy dar, gdy tylko uda się przebaczyć. Sceny fabularne pomogą zrozumieć widzowi fenomen tego daru i odpowiedzą na pytania o źródła miłosierdzia i przebaczenia.

 W filmie wśród wielu innych osób wystąpi Irene Villa, dziennikarka i narciarka paraolimpijska z  Hiszpanii. – Wybaczam osobom, które chciały zabić mnie i moją matkę, kiedy ja miałam 12 lat. W tamtym ataku straciłam nogi i trzy palce. Rozumiem tych, którzy nie wybaczają. Ale jeśli się nie wybaczy, to niemożliwe jest bycie szczęśliwym. Każdego dnia zbieram owoce przebaczenia – mówi dziennikarka.

Shane O’Doherty, były przywódca IRA, spędził w więzieniu 15 lat. – Przez całe lata wydawało mi się, że przemoc rozwiąże problem mojego kraju, jednak nic ona nie dała. Skrzywdziłem tyle osób… Proszę je o wybaczenie. Oprócz Kościoła nikt nie wierzył, że będę w stanie się zmienić – wspomina w filmie.

„Największy dar”, którego współproducentem jest polski Rafael Film, powstaje dzięki wsparciu tysięcy darczyńców zarówno w Hiszpanii, jak i w Polsce.  Światowa premiera przewidziana jest na jesień tego roku. Więcej informacji o filmie można znaleźć na stronie www.najwiekszydar.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  30°C Poniedziałek
  dzień
  31°C Poniedziałek
  wieczór
  27°C Wtorek
  noc
  21°C Wtorek
  rano
  wiecej »