Od uderzenia pioruna w budynek Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na południu Rwandy w niedzielę zginęło co najmniej 16 spośród zgromadzonych tam osób, a 140 zostało rannych - poinformowały lokalne władze.
140 osób, które odniosły obrażenia, przewieziono do szpitala, ale większość została wypuszczona do domów. W szpitalu pozostało 17 osób, w tym dwie w poważnym stanie - poinformowała gubernator prowincji Rose Mureshyankwano.
Podobny incydent miał miejsce w piątek, gdy piorun uderzył w grupę 18 uczniów i zabił jednego z nich - dodała Mureshyankwano.
Uderzenia piorunów są w Rwandzie częste z uwagi na to, że jest to kraj górzysty. Przypadki śmierci ludzi i zwierząt hodowlanych rejestrowane są przez policję. W 2016 roku - ostatnim, za który władze Rwandy dysponują pełnymi danymi - pioruny zabiły 30 osób, a raniły 61 osób. Padło też 48 sztuk bydła.
Poranny komunikat o stanie zdrowia przebywającego w szpitalu papieża.
Rejon stał się centrum zorganizowanej przestępczości, handlu bronią, narkotykami i ludźmi.
Stwierdza w wywiadzie dla belgijskiego tygodnika “Le Vif” ukraiński filozof prof. Konstantyn Sigow.
Watykan poinformował w sobotę rano, że noc minęła spokojnie, a papież odpoczywa.
"Bez ciebie nic się nie liczy. Wszystkim dla człowieka jest bliskość drugiej osoby" .
Hierarcha 8 i 9 marca spotka się z wiernymi w Sopocie i Gdańsku, gdzie m.in. wygłosi konferencje.