"Najważniejszą prawdą wiary jest cielesne zmartwychwstanie Jezusa"

Najważniejszą prawdą naszej wiary jest cielesne Zmartwychwstanie Jezusa - powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w życzeniach wielkanocnych, przekazanych PAP przez biuro prasowe Episkopatu Polski. Dodał, że "dzięki zmartwychwstaniu Jezus objawił się jako Pan życia i śmierci".

Przewodniczący KEP życzy wszystkim, aby Zmartwychwstały Chrystus wszedł w pełni w ludzkie życie. "Przyjmijmy Go z ufnością. Jeśli dotąd byłeś daleko od Niego, zrób mały krok a On przyjmie cię z otwartymi ramionami. Jeśli jesteś obojętny - zaryzykuj, nie rozczarujesz się. Jeśli zdaje ci się, że trudno za Nim iść, nie lękaj się, powierz się Jemu i bądź pewien, że On jest zawsze blisko ciebie i ofiaruje ci siłę, abyś mógł żyć tak, jak On tego pragnie" - podkreśla w życzenia wielkanocnych abp  Gądecki.

Przypomina w nich również przypadający w tym roku jubileusz 1050-lecia powstania w Poznaniu pierwszej diecezji na ziemiach polskich, który będzie obchodzony od 22 do 24 czerwca oraz podczas międzynarodowego spotkania Przewodniczących Konferencji Episkopatów Europy, które będzie miało miejsce od 13 do 16 września.

Na zakończenie abp Gądecki życzy, aby "moc Zmartwychwstałego Zbawiciela dotarła do wszystkich naszych rodaków w ojczyźnie i poza jej granicami i pomogła im stać się współpracownikami Zmartwychwstałego".  "Niech dojdzie do wszystkich chrześcijan, którzy razem z nami wyznają wiarę w zmartwychwstałego Chrystusa.

Niech dotrze do tych, którzy doświadczają braku miłości, osamotnienia, porzucenia i uzależnienia oraz do tych, którzy doznają więzienia, do licznych Ukraińców, podejmujących u nas pracę z dala od swoich bliskich. Aby moc zmartwychwstania przezwyciężyła nienawiść, przemoc i wojny na Ukrainie, w Iraku, Syrii i tylu miejscach Afryki, aby dostrzegli Chrystusa, który ich kocha i prowadzi do Ojca" - podkreśla w życzeniach  przewodniczący KEP.

«« | « | 1 | » | »»
 • zamieszanie
  01.04.2018 11:07
  1 Piotra 3:18: „Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, aby was przywieść do Boga; uśmiercony został w ciele, ale ożywiony w duchu [„duchem”, Bg, Wujek; „przez Ducha”, Bp; „w duchu”, Bw]”. (Jezus został wskrzeszony z martwych z ciałem duchowym. W tekście greckim słowo „ciało” jest przeciwstawione „duchowi” i oba występują w celowniku. Jeżeli więc tłumacz oddaje to wyrażeniem „przez Ducha”, powinien też konsekwentnie napisać „przez ciało”, jeżeli zaś tłumaczy „w ciele”, powinien też przetłumaczyć „w duchu”).
  Dzieje 10:40, 41: „Jego to [Jezusa Chrystusa] wskrzesił Bóg na trzeci dzień i dał, by on się ujawnił, nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wyznaczonym przez Boga”. (Dlaczego inni go nie widzieli? Ponieważ był stworzeniem duchowym i gdy tak jak kiedyś aniołowie materializował się — przybierając ciało fizyczne, żeby stać się widzialnym — czynił to tylko w obecności swych uczniów).
  1 Kor. 15:45: „Tak nawet jest napisane: ‚Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą’. Ostatni Adam [Jezus Chrystus, który był tak doskonały, jak Adam zaraz po stworzeniu] stał się duchem życiodajnym”.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  10°C Wtorek
  rano
  15°C Wtorek
  dzień
  16°C Wtorek
  wieczór
  12°C Środa
  noc
  wiecej »