Caritas o zamiarze przekazania mu nagród ministerialnych

- Caritas przyjmuje tylko i wyłącznie dobrowolne datki na cele charytatywne – czytamy w komunikacie ks. Marcina Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska, który dodaje, że zamiar przekazania nagród ministerialnych na rzecz Caritas był zaskoczeniem i nie był z Caritas Polska konsultowany.

Publikujemy treść komunikatu:

Komunikat ws. informacji o zamiarze przekazania nagród ministerialnych na rzecz Caritas

W związku z informacją o zamiarze przekazania nagród ministerialnych na rzecz Caritas, pragnę podkreślić, że Caritas przyjmuje tylko i wyłącznie dobrowolne datki na cele charytatywne. Zamiar przekazania wspomnianych środków na rzecz Caritas jest dla nas zaskoczeniem i nie był z nami konsultowany. Jeśli do Caritas trafią dobrowolne wpłaty, to zostaną one w całości przekazane na programy pomocy dla dzieci: „Tornister pełen uśmiechów” i „Skrzydła”.

Ks. Marcin Iżycki
Dyrektor Caritas Polska

***

„Tornister pełen uśmiechów”, to akcja Caritas Polska, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z ubogich rodzin. Polega ona na wyposażeniu kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych lub przekazaniu gotowych tornistrów wraz z wyposażeniem. W ciągu 9 lat prowadzenia programu udało się przygotować ponad 150 tys. wyprawek.

„Skrzydła”, są programem pomocy długofalowej, obejmującym opieką finansową konkretnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce, których edukacja jest zagrożona ze względu na trudną sytuację materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji z przyczyn losowych. Otrzymują oni stypendia, które są przeznaczane m.in. na pomoce naukowe, korepetycje, dożywianie, odzież, dojazdy do szkoły itp.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CARITAS

 • Poznanianka
  07.04.2018 22:43
  "Zamiar przekazania wspomnianych środków na rzecz Caritasu jest dla nas zaskoczeniem i nie był z nami konsultowany."
  Księże Dyrektorze Marcinie, od kiedy to darczyńcy mają obowiązek konsultacji z Caritasem przekazania środków finansowych na rzecz tej organizacji? Jaki cel przyświecał Księdzu Dyrektorowi w momencie decyzji o wydaniu tegoż oświadczenia?
 • Gość
  07.04.2018 23:08
  Raczej nie ustawka Kosciola. Jesli PiS to Kaczynski, to mozna powiedziec, ze to ustawka PiSu.
 • Kardynał
  08.04.2018 14:57
  Zastanawia mnie ciągłe szukanie "drugiego dna", "ustawek". Czy piszący choć raz sami przekazali jakiś materialny dar na rzecz Caritasu? Jeśli nie, to zamiast wypisywać głupoty, zmienią stronę na konto swojego banku i zrobią przelew. Będzie to bardziej owocne. A zatem do dzieła pismaki.
 • Gość
  08.04.2018 18:27
  Na mocy jakiego autorytetu datki na Caritas miałyby być konsultowane z ks. Marcinem? Troszkę pokory - podziękować i służyć.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5
  5°C Poniedziałek
  rano
  5°C Poniedziałek
  dzień
  5°C Poniedziałek
  wieczór
  3°C Wtorek
  noc
  wiecej »