"Piękni od poczęcia" - w niedzielę XVI Marsz dla Życia

W najbliższą niedzielę 15 kwietnia ulicami Szczecina przejdzie XVI Marsz dla Życia. Od wielu lat wydarzenie nosi miano największej w Polsce manifestacji w obronie życia.

Tegoroczne hasło pochodu brzmi „Piękni od poczęcia”. Jak co roku, jego uczestnicy poniosą flagi oraz transparenty mówiące o godności każdego człowieka, a także zaśpiewają piosenki specjalnie przygotowane na tę okazję.

Podkreślając wymiar patriotyczny działalności pro-life, aktywiści poniosą również 100-metrową biało-czerwoną flagę, a także encyklikę papieża Franciszka „Laudato Si`”, w myśl której żadna aktywność chroniąca środowisko nie ma racji bytu bez uprzedniej ochrony każdego poczętego życia.

Organizatorzy manifestacji, czyli Bractwo Małych Stópek, zaprasza, by pod hasłem „Piękni od poczęcia” przemaszerować ulicami Szczecina w radosnej, rodzinnej atmosferze, podkreślając wartość każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Życia, którego istnienie często zależy od ofiarności i postawy służby spotykanych na swej drodze osób.

Zachęcają również, aby jak co roku przynieść pieluchy, które zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie, znajdującego się pod opieką Fundacji Małych Stópek.

Marsz tradycyjnie rozpocznie się na Jasnych Błoniach. Wyruszy o godz. 15.00 sprzed pomnika św. Jana Pawła II i przejdzie na plac Orła Białego. Manifestacja pro-life zakończy się Mszą świętą w bazylice archidiecezjalnej, podczas której będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Szczeciński Marsz dla Życia jest największą w Polsce manifestacją w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Co roku uczestniczy w nim kilkanaście tysięcy osób.

«« | « | 1 | » | »»
 • ona
  10.04.2018 12:53
  "Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica (...) – powiedział podczas Pasterki w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku, metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. I co teraz? I żeby nie było - POPIERAM marsze i w nich uczestniczę. Ale takie słowa padły. ZWAŻAJMY NA TO, CO MÓWIMY!!!!!!
 • Kobieta
  16.04.2018 12:07
  Na wszystko trzeba patrzeć całościowo, a nie wyrywać zdania z kontekstu. Skupiając się dosłownie na jakimś fragmencie i nie analizując całości...możemy przyczepić się do wszystkiego tak naprawdę. "Ulica i zagranica" odnosiło się zapewne do publicznych antypolskich manif, bez ideowych wystąpień, które nie przynosza niczego dobrego, a wręcz szkodzą Państwu. Bo trzeba oczywiście pracować od podstaw niż krzyczeć, nic nie robiąc. Natomiast jeśli chodzi o Marsz dla Życia - ma on wymiar społeczny, celem jest podkreślenie wart.każdego życia człowieka. I to zawsze warto w każdej formie pokazywać. Czy to będzie edukacja w szkołach, zwyczajna rozmowa z sąsiadem czy zbiorowisko kilkunastu tysięcy radosnych mieszkańców na ulicach miasta :) I oczywiście marsze nie rozstrzygają wielu spraw, ale dają pozytywny bodziec, mogą przyczynić się do konkretnych decyzji, zmian itd. To również umocnienie dla ludzi, którzy rzeczywiście widzą ilu prawych osób docenia wartość życia i chce głosić prawdę. Takie pochody to też wezwanie św. Jana Pawła II, który wyraźnie o tym mówił w swoim nauczaniu :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  10°C Wtorek
  dzień
  10°C Wtorek
  wieczór
  11°C Środa
  noc
  11°C Środa
  rano
  wiecej »