Kaplica św. Izydora - miejscem modlitwy za dzieci

Po 30 latach została ponownie otwarta dla wiernych kaplica św. Izydora, patrona Madrytu. W uroczystości wzięła udział duża grupa dzieci z rodzicami. Kaplica będzie miejscem szczególnej modlitwy o opiekę i błogosławieństwo dla najmłodszych.

Kaplica św. Izydora została wybudowana na miejscu rodzinnego domu patrona Madrytu. Tutaj spędził swoje dzieciństwo i młodość. Po śmierci ciało Izydora przez długi czas znajdowało się w kościele św. Andrzeja. Sama kaplica została wybudowana w drugiej połowie XVII w. 15 maja 1699 r. została otwarta w obecności króla Filipa IV i jego żony Marii Austriaczki. Sam budynek jest wspaniałym przykładem madryckiego baroku i mało znaną perłą architektury sakralnej. Kaplica i pobliski kościół zostały całkowicie zniszczone podczas hiszpańskiej wojny domowej. Odbudowa potrwała aż do początku lat ‘90 XX w. Kaplica pozostała jednak zamknięta dla wiernych. Otwierano ją jedynie 15 maja - w święto św. Izydora.

Z inicjatywy kard. Osoro teraz pozostanie otwarta przez cały rok. Ordynariusz archidiecezji madryckiej zaproponował też, aby rodzice mogli ofiarować św. Izydorowi swoje dzieci i prosić go o opiekę i wstawiennictwo. Pierwszej takiej uroczystości przewodniczył madrycki biskup pomocniczy. „Kiedy mówicie prawdę, uwielbiacie Boga. Zawsze kiedy dobrze się sprawujecie, to błogosławicie Boga. A kiedy uczycie się, to wypełniacie wolę Boga. Robiąc to wszystko sprawiacie, że Boże błogosławieństwo dociera do domu, do szkoły, do przyjaciół. Stajemy się nosicielami Bożego błogosławieństwa” - powiedział bp Santos Montoya do dużej grupy dzieci, które przybyły z rodzicami do patrona Madrytu. Od przyszłego roku uroczystość będzie miała miejsce 4 kwietnia, w dzień urodzin św. Izydora.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  10°C Czwartek
  wieczór
  7°C Piątek
  noc
  4°C Piątek
  rano
  6°C Piątek
  dzień
  wiecej »