CBA zatrzymało formalnie Stanisława Gawłowskiego

CBA zatrzymało formalnie sekretarza generalnego i posła PO Stanisława Gawłowskiego - poinformował w piątek na Twitterze pełnomocnik posła, mec. Roman Giertych.

Gawłowski stawił się w piątek ze swoim pełnomocnikiem w szczecińskim wydziale Prokuratury Krajowej. W czwartek Sejm wyraził zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego. Z wnioskiem o taką zgodę wystąpiła do Sejmu Prokuratura Krajowa.

Nieco wcześniej na briefingu prasowym przed wejściem do budynku prokuratury Giertych mówił, że "jeżeli dzisiaj dojdzie do zatrzymania posła Gawłowskiego, to będziemy mieli do czynienia z pierwszym więźniem politycznym Jarosława Kaczyńskiego". Pełnomocnik posła ocenił wtedy, że nie widzi żadnych podstaw do zatrzymania, ani do stosowania aresztu.

"Poseł Gawłowski nie tylko nie unika prokuratury, ale jest wręcz namolny (...) byliśmy tu już miesiąc temu i nie usłyszeliśmy zarzutów. Areszt się stosuje, gdy istnieje obawa matactwa lub ukrywania się podejrzanego" - powiedział Giertych. Dodał, że w tej sytuacji żadna obawa matactwa ani ukrywanie się "nie może mieć miejsca".

Sam Gawłowski podkreślił na briefingu przed wejściem do budynku prokuratury, że kolejny raz przychodzi do prokuratury dobrowolnie. "Od trzech miesięcy nie mam immunitetu, prokuratura mogła mi postawić zarzuty, jeżeli tylko miała dowody" - podkreślał. Jego zdaniem "dziennikarze udowodnili, że prokuratura nie ma żadnych podstaw ani poważnych argumentów, poza zeznaniem trojga ludzi, związanych z Prawem i Sprawiedliwością".

"To są tak naprawdę pomówienia, które mają doprowadzić tylko do tego, żeby ci ludzie z PiS mieli łagodniejszą, lepszą sytuację prawną, bo wszyscy stoją pod zarzutami" - ocenił.

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zamierza przedstawić Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres, gdy Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Wówczas miał przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Marek
  13.04.2018 13:14
  Co myślę na ten temat? Myślę , że w kolejce czekają następni. Wszem i wobec wiadomo o takich dwóch sprawujących najwyższe funkcje w kraju.
 • Gosc
  13.04.2018 16:43
  Czekam na te prawdziwa sprawiedliwosc, ktora nie patrzy na przynaleznosc partyjna. Ale to nie za rzadow tej partii nastapi.
 • velario
  13.04.2018 19:25
  Gdyby ktokolwiek miał jeszcze jakieś wątpliwości - "PiS szedł do wyborów z hasłem, że nie będzie świętych krów. Tyle tylko, że swoimi działaniami zadaje kłam tej zasadzie. W styczniu senatorowie PiS nie zgodzili się na areszt Stanisława Koguta z PiS. Teraz posłowie nie mieli wątpliwości czy zgodzić się na areszt Stanisława Gawłowskiego z PO. Pod koniec ubiegłego roku posłowie PiS nie zgodzili się na uchylenie immunitetu posłowi Dominikowi Tarczyńskiemu z PiS, którego chciał pozwać parlamentarzysta z PO. We czwartek jednak posłowie uchylili immunitety posłom Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszardowi Petru, ponieważ chcą ich pozwać politycy PiS." (M. Szułdrzyński; http://www.rp.pl/Komentarze/180419693-Michal-Szuldrzynski-Coraz-bardziej-totalne-PiS-jak-sadystyczny-kapral.html).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Poniedziałek
  dzień
  3°C Poniedziałek
  wieczór
  1°C Wtorek
  noc
  0°C Wtorek
  rano
  wiecej »