Episkopat Niemiec otwiera nowy format spotkań międzyreligijnych w ramach dialogu z islamem.
Przewodniczący podkomisji episkopatu Niemiec ds. dialogu międzyreligijnego, bp Georg Bätzing stwierdził, że Episkopat Niemiec chce w ten sposób „zaakcentować znaczenie chrześcijańsko-islamskiego dialogu i połączyć go z impulsem teologicznym”.
Pierwsze spotkanie w nowej formule odbyło się wczoraj we Franfurcie nad Menem. Przyjechało na nie ponad 100 gości, zarówno przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich, jak i islamu. Pojawili się na nim m.in. szefowie największych organizacji muzułmańskich w Niemczech, w tym m.in. Niemieckiej Ligi Muzułmańskiej, Rady Islamskiej, Turecko-Islamskiej Unii Instytucji Religijnych (DITIB) i Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech.
Podczas spotkania wykłąd wygłosił o. Felix Körner SJ, profesor teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Mówił on o nadziei na „życie zainspirowane duchowymi centrami różnych religii”. Powinny one - jego zdaniem - mieć „dobrze wykształconych opiekunów, którzy towarzysząc ludziom w ich duchowym wzroście nie zgrywaliby się jako manipulujący guru”.
Prelegent kilkakrotnie zauważył także, że „Bóg powołuje nas do odpowiedzialności. Nasza odpowiedzialność wobec Boga czyni nas odpowiedzialnymi za świat i naszych bliźnich”. Wskazywał też na konieczność duchowego rozeznawania, którego źródła znajdujemy w Nowym Testamencie.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.