Macierewicz: Wierzę, że TVP opublikuje raport techniczny ws. katastrofy smoleńskiej

Wierzę, że TVP wkrótce opublikuje raport techniczny ws. katastrofy smoleńskiej - powiedział w poniedziałek Antoni Macierewicz. Jego zdaniem w innym razie mogłoby to oznaczać popieranie przez publicznego nadawcę w Polsce stanowiska rosyjskiego w tej sprawie.

"Była relacja prywatnych stacji czy takich jak TV Trwam, nie było telewizji publicznej. Oczywiście nasi wrogowie, ci, którzy przez lata robili wszystko, żeby upowszechniać kłamstwo smoleńskie, mieszali nas z błotem, wykorzystywali wszystkie możliwości medialne, polityczne i różne inne, żeby przedstawić ludzi dążących do prawdy w najgorszym możliwym świetle, przyjęli to z radością" - podkreślił b. szef MON w "Rozmowach niedokończonych" w Radiu Maryja.

Wskazał, że "oni" odczytali to jednoznacznie. "Dają temu jednoznaczny wyraz, jako odcięcie się publicznej telewizji od raportu państwowej komisji, którą kieruję" - dodał.

"Jestem głęboko przekonany, że TVP jednak ten raport opublikuje. W innym wypadku musiałbym przyznać rację, że doszło do rekonfiguracji sytuacji i nie można już mówić o prawdzie ws. katastrofy smoleńskiej. (...) To by znaczyło, że nadal są takie ośrodki w państwie, które uznają raport komisji Millera za ważny; raport, który mówi o tym, że tragedii smoleńskiej winni są polscy piloci, generał (Andrzej) Błasik, że winien jest prezydent (Lech) Kaczyński. Znaczyłoby to, że polska telewizja publiczna popiera stanowisko rosyjskie" - wspomniał Macierewicz.

Jego zdaniem nie chodzi tylko o ludzi w Polsce, którzy w sposób straszliwie kłamliwy oczerniali polskich pilotów, wojsko, gen. Błasika i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"To by znaczyło, że są takie siły, które popierają stanowisko rosyjskie. To Rosjanie w raporcie pani (Tatiany) Anodiny sformułowali tezę o tym, że to był kontrolowany lot do ziemi, że to była wina pilotów, a generał Błasik był pijany, zmusił pilotów do lądowania na polecenie prezydenta Kaczyńskiego. Zwracam się do wszystkich, którzy o tym zdecydowali - do pana prezesa Kurskiego, żeby się opamiętali. Jest granica nieroztropności w tej sprawie" - stwierdził.

B. minister obrony ocenił, że próba bojkotu prawdy byłaby czymś strasznym. "Wierzę głęboko, że wkrótce raport zostanie przez TVP opublikowany" - wspomniał Macierewicz.

«« | « | 1 | » | »»
 • wues
  24.04.2018 14:24
  Po pierwsze definicja pojęcia: Kontrolowany lot ku ziemi (ang. Controlled flight into terrain, CFIT) [..]"W trakcie kontrolowanego lotu ku ziemi piloci nie są świadomi grożącego im i pilotowanemu statkowi powietrznemu niebezpieczeństwa. Kiedy posiądą tę wiedzę, jest już zazwyczaj za późno na uratowanie się.". Więcej na Wiki. Wystarczy odrobina dobre woli, umiejętność czytania ze zrozumieniem i można sobie wszystko wytłumaczyć. Po drugie, raport Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych jest jedynym polskim dokumentem uznawanym przez lotnicze instytucje międzynarodowe. Nawet obecnie rządzącym nie przyszło do głowy żeby to zmieniać, bo mogło by się okazać, że nasze samoloty nie będą mogły latać poza Polskę... Stąd powołanie "podkomisji" a nie wskrzeszenie "Komisji". Nie wiem kiedy skończy się to szaleństwo, ale widzę tylko jedno wyjście. Pan Macierewicz występuje w TVP i wycofuje się w wszystkiego co do tej pory naopowiadał i zrobił. Ponieważ jest to niemożliwe, szaleństwo się po prostu nie skończy.
 • dies irae
  24.04.2018 17:34
  To tylko jeden z dowodów, że górę w PiS wzięła niezakamuflowana opcja liberalno-kapitulancka. Po cichutku w Brukseli wycofują się z istotnych zapisów ustaw o sądownictwie, wskutek czego jeszcze długo, o ile nie na zawsze, rzeczywistych zmian nie będzie. Nie chcą też denerwować Babci Smoleńskiem, bo Babcia ma sztamę z Władimirem Władimirowiczem i chce od niego kupować gaz w rurkach. Na początku roku wróżka przepowiedziała że do PiS zostanie wprowadzony Koń Trojański, i jak tu nie wierzyć w gusła. Wygląda że tych koni jest całe stadko... Mam nadzieję że Pan Prezes jest gotów ściągnąć lejce, i nastąpi to w odpowiednim momencie. Na przykład kiedy okaże się że tak naprawdę żadne ustępstwa nie zadowolą Panów Siedzących w Brukseli, bo chodzi im tylko o obalenie naszego Rządu i by Było tak jak Było. I nie chodzi o Panów z krajów zagranicznych, lecz tych rodzimego niestety chowu, co ich nakręcają. Ten moment już niedługo, zaczekajmy do połowy maja.
 • Marek
  25.04.2018 11:58
  I znowu nadużycie ze strony p. posła Macierewicza, który wcale nie kieruje żadną państwową komisją, ale tylko podkomisją sejmową. A to spora różnica, chociaż nie dla tego pana posła, który za sprawą poparcia części katolickich oraz ultraprawicowych mediów wciąż czuje się jednym z szefów tego państwa. I podsyca, niestety, wojnę polsko-polską (ku uciesze - no właśnie - kogo? Odpowiedź nasuwa się chyba sama).
 • weak face
  25.04.2018 22:04
  Przy całej sympatii i szacunku do Pana Antoniego, proszę o wybaczenie, słowo "techniczny" jak najmniej kojarzy się z Jego nazwiskiem. Może stąd te opory przed opublikowaniem, w końcu bardzo rzetelnych, żmudnych i cżęsto nowatorskich naukowych badań. Pan Antoni jako człowiek humanistyczny ale całkiem nietechniczny, prezentuje je i interpretuje często w sposób daleki od istoty rzeczy, co ułatwia dezawuowanie pracy naukowców i podważanie jej wyników przez zaprzysięgłych obrońców raportów makopolskich. Lepiej by twarzą tej komisji, przynajmniej w kwestiach technicznych, był któryś z jej członków biegłych w tym temacie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  17°C Wtorek
  noc
  14°C Wtorek
  rano
  22°C Wtorek
  dzień
  wiecej »