Trzech obywateli USA zwolnionych z więzienia w Korei Płn.

Prezydent Trump poinformował na Twitterze o zwolnieniu z północnokoreańskiego więzienia trzech obywateli USA. Fakt ten jest postrzegany jako gest dobrej woli przed historycznym szczytem USA - Korea Płn. - podało BBC w czwartek.

Kim Hak-Song, Tony Kim i Kim Dong-chul zostali uwięzieni za działalność antypaństwową i umieszczeni w obozach pracy. Wszyscy trzej do samolotu wsiedli "bez pomocy".

W maju 2017 r. Kim Hook-Song został zatrzymany w związku z podejrzeniami o "wrogie działania". Wcześniej sam opisywał siebie jako chrześcijańskiego misjonarza, który zamierzał założyć eksperymentalną farmę. Pracował w Uniwersytecie Nauki i Technologii (PUST).

Tony Kim, znany również jako Kim Sang-duk, również pracował w Uniwersytecie Nauki i Technologii. Oskarżony o szpiegostwo, został zatrzymany w kwietniu 2017 r. Według południowokoreańskich mediów był zaangażowany w pracę humanitarną w Korei Północnej.

Kim Dong-chul, 60-letni pastor został zatrzymany w 2015 r., oskarżony o szpiegostwo, a następnie skazany na 10 lat ciężkich robót.

Jeden z zatrzymanych został uwięziony w 2015 r. Pozostali dwaj spędzili w więzieniu przez nieco ponad rok.

Prezydent Trump w tweecie poinformował, że osobiście powita zatrzymanych po przybyciu do Bazy Sił Powietrznych Andrews.

Prezydent Trump napisał na Twitterze, że miło mu poinformować, że Sekretarz Stanu Mike Pompeo wraca z Korei Północnej wraz "z trzema wspaniałymi dżentelmenami, na spotkanie z którymi wszyscy tak bardzo czekają. Wydają się być w dobrym zdrowiu. Ponadto dobre spotkanie z Kim Dzong Unem".

Dziennikarze, którzy towarzyszyli Pompeo, poinformowali, że spotkanie Mike Pompeo z Kim Dzong Unem trwało ok. 90 minut.

Prezydent Trump poinformował, że w ciągu trzech dni zostanie podane miejsce, gdzie odbędzie się historyczny szczyt.

Trzej uwolnieni Amerykanie wydali oświadczenie, w którym dziękują rządowi USA, prezydentowi Trumpowi i sekretarzowi stanu Mike'owi Pompeo za "sprowadzenie nas do domu". 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  6°C Wtorek
  wieczór
  3°C Środa
  noc
  0°C Środa
  rano
  6°C Środa
  dzień
  wiecej »