W poznańskim kościele pw. św. Jana Vianneya zakończył się VI Maraton Biblijny.
– Maraton Biblijny wpisał się już w wielkopostną tradycję archidiecezji poznańskiej i co nas bardzo cieszy, widzimy, że wśród ludzi jest głębokie pragnienie uczestnictwa w publicznym czytaniu Pisma Świętego – powiedział KAI ks. Robert Korbik.
Organizatorzy przedsięwzięcia przekonują, że wiele parafii zgłosiło już chęć kontynuowania publicznej lektury Słowa Bożego podczas tegorocznego Tygodnia Biblijnego, który 18 kwietnia rozpocznie się Niedzielą Biblijną.
– Wiele osób korzystając z naszego doświadczenia oraz ze stworzonego przez nas podziału Pisma Świętego na poszczególne fragmenty, chce kontynuować tę ideę w swoich wspólnotach – stwierdza duszpasterz młodzieży archidiecezji poznańskiej.
Ks. Korbik podkreśla, że w organizację tegorocznego maratonu w szczególny sposób była zaangażowana młodzież należąca do parafii, w których czytane było Pismo Święte. Byli to młodzi, którzy na przełomie roku koordynowali w swoich parafiach 32. Ekumeniczne Spotkanie Młodych Taizé.
Podczas trwania maratonu wolontariusze zbierali żywność dla prowadzonych i wspomaganych przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej instytucji. – Hojność poznaniaków przerosła nasze oczekiwania, zebraliśmy bowiem blisko dwie tony żywności – ocenił ks. Korbik. Zauważył, że tym samym hasło tegorocznego programu duszpasterskiego „Bądźmy świadkami Miłości” przekuto w konkretny czyn miłosierdzia.
Dary były przekazywane poznańskiej jadłodajni prowadzonej przez siostry albertynki, Wspólnocie „Arka” opiekującej się osobami niepełnosprawnymi oraz Katolickiemu Ośrodkowi Wychowania i Terapii Uzależnień „Wierzenica”.
Publiczna lektura Słowa Bożego odbywała się w 22 kościołach Poznania i okolic. 1500 osób od 28 lutego codziennie czytało poszczególne księgi Starego i Nowego Testamentu.
Poznański Maraton Biblijny odbywa się zawsze w okresie Wielkiego Postu. Jego organizacją zajmuje się Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.