Od ubiegłego roku teksty biblijne są dostępne w 57 kolejnych językach. Tak więc Pismo Święte chrześcijan może być teraz czytane przez kolejne 100 mln osób w ich ojczystym języku - ogłosiło 3 kwietnia w Stuttgarcie Niemieckie Towarzystwo Biblijne. Informując o tym powołało się na dane Światowej Federacji Towarzystw Biblijnych z siedzibą w Swindon w Anglii.
Spośród tłumaczeń Biblii na nowe języki dwa przygotowano z myślą o siedmiu milionach ludzi w Etiopii. Niektóre teksty Pisma Świętego są już dostępne również dla prawie dwóch milionów Wietnamczyków w ich codziennym języku. Według Towarzystwa Biblijnego przynajmniej jedna księga Biblii jest dostępna w 3 610 językach, Nowy Testament został opublikowany w 1 622 językach, a całe Pismo Święte ze Starym i Nowym Testamentem w 733 językach. Przyjmuje się, że obecnie jest na świecie około 7.400 języków mówionych.
Światowe Towarzystwo Biblijne ma swoje instytucje członkowskie w 184 krajach i regionach. Jego zadaniem są tłumaczenia, wydawanie, rozpowszechnianie i promowanie Pisma Świętego. Siedziba Towarzystwa Biblijnego w Polsce mieści się w Warszawie.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.