Rosnąca, pomimo trudności powodowanych przez surowe prawo, wspólnota chrześcijańska w Nepalu podejmuje starania, aby pracować wspólnie w głoszeniu Ewangelii.
Chrześcijanie różnych wyznań podjęli współpracę w dziele świadczenia o Bożej miłości – podkreśla sekretarz generalny Narodowej Rady Kościołów w Nepalu (NCCN). Poprzez wspólną modlitwę i przezwyciężanie podziałów chcą wspólnie pracować na rzecz głoszenia Ewangelii.
Pomocą w tym przedsięwzięciu stał się zorganizowany w ostatnich dniach w Katmandu kurs formacji ekumenicznej. Ochrzczeni są wezwani do bycia świadkami jedności w multireligijnym społeczeństwie – tak brzmiał temat przewodni tego wydarzenia. Około 90 uczestników wzięło udział w warsztatach z przywództwa i towarzyszenia we wspólnotach. Podczas spotkania podkreślono wagę formacji biblijno-teologicznej i ekumenicznej pośród chrześcijan w Nepalu.
Pomimo surowego prawa, które zabrania zmiany wiary, chrześcijaństwo mocno rozwinęło się w tym kraju w ciągu ostatnich 20 lat. Wyznawcy Chrystusa stanowią ok. 1,5 proc. tego 29-milionowego społeczeństwa.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.